Witaj, Logowanie  Rejestracja
R E K L A M A

grupa alicja2009

Ostatnia dyskusja

Powrót po macierzyńskim/wychowawczym

Powrót po macierzyńskim/wychowawczym

Witam :) Za miesiąc wracam do pracy. Niestety wiem, iż już szykują się pewne zmiany. Słyszałam, iż wiele kobiet po powrocie z urlopów macierzyńskich i wychowawczych są zwalniane, pracodawcy szukają znajdują obojętnie jaki powód aby uświadomić nam, iż nie spełniamy jego oczekiwań. Mam nadzieję, iż małą liczbę kobiet to spotkało. Przecież pracodawcy to też min KOBIETY. Piszcie drodzy jeżeli chcecie rozwinąć ten temat :)
Data utworzenia: czwartek, 20 maja 2010
Osób: 5 Postów: 0 Komentarz: 1
16latki to także dzieci

16latki to także dzieci

Witam, Ostatnio na pewnym portalu natknęłam sie na temat "zaniedbywania" dzieci starszych niz przedszkolaki. Faktycznie obecnie na blogach mozna wymieniac sie opiniami z mamami dzieci nie starszych niz 5-cio 6-cio latków. A co ze starszymi dzieciakami. Czy rodzice nastolatkow wiedza juz o wychowaniu tyle, ze nie musza pytac o zdanie lub prosic o rade innych rodzicow. Czy nastolatki powinny wychowywac sie same bo juz nie trzeba im zmieniac pieluch i mielic warzyw? Co o tym myslicie? Dlaczego rodzice nastolatkow nie uczestnicza w takich forach jak nasze?
Data utworzenia: środa, 24 marca 2010
Osób: 17 Postów: 2 Komentarzy: 24
Zaangażowani rodzice

Zaangażowani rodzice

Grupa została stworzona dla rodziców, którzy aktywnie chcą uczestniczyć w edukacji swoich dzieci i korzystać z doświadczeń innym mam i ojców w wychowywaniu pociech i radzeniu sobie z problemami dnia codziennego.
Data utworzenia: środa, 17 marca 2010
Osób: 17 Postów: 0 Komentarz: 1
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka. Najradośniejsze, najszczerzej – po dziecinnemu - roześmiane, rozkrzyczane święto ze wszystkich. W Polsce obchodzimy Dzień Dziecka 1 czerwca, na przełomie wiosny i lata, i ten termin sprawia, że kolorowe baloniki, będące jego wesołym symbolem widać praktycznie wszędzie. Na Dzień Dziecka z niecierpliwością czekają wszyscy milusińscy i już wiele dni naprzód usiłują odgadnąć, jakie niespodzianki przygotowali im z tej okazji rodzice, dziadkowie, ciocie. Na Dzień Dziecka szykują się także dorośli i to na zupełnie poważnie. Dla wielu przedsiębiorców przygotowania do tego święta stanowią okres wytężonej pracy. To właśnie Dzień Dziecka jest sygnałem, że zaczyna się sezon letni w wesołych miasteczkach, parkach wodnych, basenach i placach zabaw. Dzień Dziecka powoduje, że zapełnia się ZOO, parki i muszle koncertowe. Cały dorosły świat dokłada starań, aby było to niezapomniane święto dla tysięcy najmłodszych i trochę starszych dzieci, prześcigając się w pomysłach, jak je uatrakcyjnić. Historia Dnia Dziecka A wszystko zaczęło się dawno – bo 55 lat temu, od historycznego już zdania: „Mężczyźni i kobiety wszystkich narodowości uznają, że ludzkość powinna dać dziecku wszystko, co posiada najlepszego i stwierdzają, że ciążą na nich, bez względu na rasę, narodowość i wyznanie - wyspecyfikowane następnie obowiązki". Historia Dnia dziecka wzięła swój początek w 1924 roku w Genewie, kiedy przedstawiciele ponad pięćdziesięciu krajów zgrupowanych w Lidze Narodów, na wniosek Międzynarodowego Związku Pomocy Dzieciom przyjęła uchwałę zwaną Deklaracją Praw Dziecka. Na tym się jednak na razie skończyło. Zacytowane powyżej słowa – to już późniejsza historia Dnia Dziecka i pochodzą one z 1959 roku. Chociaż barwna historia Dnia Dziecka nie jest wolna od podtekstów politycznych, a konkretny kształt temu świętu nadała dopiero Konwencja o Prawach Dziecka z 1989 r., z całą pewnością zmieniła na lepsze pozycję dzieci wobec prawa. Dziś nikt nie kwestionuje prawa dziecka do życia, rozwoju, nauki i miłości, a historia Dnia Dziecka stanowi jedynie smutne przypomnienie, że nie zawsze to było takie oczywiste.
Data utworzenia: piątek, 05 lutego 2010
Osób: 22 Postów: 3 Komentarzy: 3
Pielęgnacja dziecka

Pielęgnacja dziecka

Wygląd i częstość wypróżniania są często przyczyną niepokoju młodych rodziców. Postaramy się pokrótce wyjaśnić, dlaczego zawartość pieluszki wygląda tak jak wygląda i co powinno w wyglądzie kupki zaniepokoić. Narodziny dziecka to na początku euforia, po której przychodzi codzienność, a razem z nią codzienne kłopoty i duże i te małe. Do tych mniejszych można zazwyczaj zaliczyć ciemieniuchę, która potrafi pojawić się na główce niemowlaka w 3-6 tygodniu życia. Czasami jest również na brwiach, przy nosku, a także na skórze pod pieluchą. Jak twoje dziecko przeszło przez to.
Data utworzenia: czwartek, 04 lutego 2010
Osób: 18 Postów: 13 Komentarz: 1
Walentynki ,zakochani..............

Walentynki ,zakochani..............

Pomyślałam sobie moje drogie, że my mamuśki mamy nasze pociechy kochane dzięki naszym kochanym mężczyznom. Taki dzień jak ten walentynkowy raz w roku pozwala nam na małe szaleństwo sercowe . Do wszystkich zakochanych!!! Do dzieła!!
Data utworzenia: środa, 03 lutego 2010
Osób: 11 Postów: 9 Komentarzy: 6
KALENDARZE

KALENDARZE

Już kiedy jesteśmy w ciąży zaczynamy korzystać z kalendarza ciąży by monitorować czy nasze dziecko prawidłowo się rozwija, potem przychodzi kalendarz szczepień, rozwoju, rozszerzania diety, bilanse, badania kontrolne...wszystko więc niech będzie w jednym miejscu.
Data utworzenia: wtorek, 02 lutego 2010
Osób: 9 Postów: 9 Komentarzy: 2
Zdrowie niemowlaka szczepienia dodatkowe

Zdrowie niemowlaka szczepienia dodatkowe

Małe ukłucie, trochę płaczu i całe mnóstwo zalet – to najlepsza definicja szczepionki. Czy warto sięgnąć po dodatkowe, płatne zastrzyki?
Data utworzenia: wtorek, 02 lutego 2010
Osób: 18 Postów: 7 Komentarzy: 12
KĄCIK MAMY

KĄCIK MAMY

ABY DOBRZE WYCHOWAĆ SWOJE DZIECKO NALEŻY RÓWNIEŻ ZADBAĆ O SIEBIE
Data utworzenia: sobota, 30 stycznia 2010
Osób: 15 Postów: 2 Komentarzy: 0
Dolegliwosci okresu niemowlecego i wczesnodzieciecego

Dolegliwosci okresu niemowlecego i wczesnodzieciecego

Nakarmiony i zdrowy noworodek przesypia ¾ doby, okazując niepokój tylko w porach karmienia. Po zaspokojeniu głodu zasypia ponownie albo leży spokojnie, otwierając i zamykając oczy – „bada” w ten sposób otaczający go świat. Nie zawsze jednak jest tak słodko: maleństwo, któremu dokucza ból, potrafi nieźle dać się rodzicom we znaki. Płaczem, a najczęściej krzykiem, sygnalizuje, że coś złego się dzieje. Matki po jakimś czasie potrafią odróżnić płacz dziecka znudzonego od płaczu maleństwa cierpiącego.
Data utworzenia: piątek, 22 stycznia 2010
Osób: 15 Postów: 27 Komentarzy: 3
Mama z pasją

Mama z pasją

Mamy podzielcie się pasjami, które "zabierają" Wasz wolny czas.
Data utworzenia: czwartek, 21 stycznia 2010
Osób: 13 Postów: 11 Komentarzy: 3
Serwis PoradnikMamy.pl

Serwis PoradnikMamy.pl

Grupa dla uzależnionych od tego portalu :)
Data utworzenia: czwartek, 21 stycznia 2010
Osób: 25 Postów: 4 Komentarzy: 550
Mamy karmiące piersia swoje pociechy

Mamy karmiące piersia swoje pociechy

Jak długo karmić i czy wogóle. Napiszcie swoje doświadczenie w tym temacie.
Data utworzenia: wtorek, 19 stycznia 2010
Osób: 17 Postów: 19 Komentarzy: -6
prawo i porady prawne

prawo i porady prawne

mozemy tu poruszac tematy prawne, dotyczące matek, kobiet w ciąży, zasiłków urlopów i całe papierkowej reszty
Data utworzenia: wtorek, 19 stycznia 2010
Osób: 15 Postów: 12 Komentarzy: 0
Mamuski po 30-tce

Mamuski po 30-tce

CZy są tutaj mamuśki po 30-tce. Czy nam jest łatwiej? Czy tez przeżywałyście te wszystkie badania w ciąży? CZy matka po 30-tce jest jest juz zastara na rodzenie? Co o tym wszystkim sądziecie?
Data utworzenia: wtorek, 19 stycznia 2010
Osób: 6 Postów: 4 Komentarz: 1
SAMA GOTUJĘ DLA SWOJEGO DZIECKA

SAMA GOTUJĘ DLA SWOJEGO DZIECKA

Przepisy na proste dania dla dzieci, którym mamy samodzielnie gotują bo np nie stać je na kupowanie słoiczków - ja sama do nich należe :)
Data utworzenia: piątek, 15 stycznia 2010
Osób: 26 Postów: 14 Komentarzy: 26
mamy z Twardogóry i okolice

mamy z Twardogóry i okolice

mamy mieszkające w Twardogórze
Data utworzenia: niedziela, 03 stycznia 2010
Osób: 3 Postów: 0 Komentarzy: 0
Bezrobotne mamy

Bezrobotne mamy

Mamy,które nie pracują zawodowo ,czyli te które zajmują się domem,rodziną.Z różnych przyczyn nie robią kariery zawodowej.Zapraszam na pogaduchy ;)
Data utworzenia: piątek, 04 grudnia 2009
Osób: 34 Postów: 13 Komentarzy: 4
Mamy mieszkające na wsi

Mamy mieszkające na wsi

Mamy mieszkające na wsi
Data utworzenia: piątek, 20 listopada 2009
Osób: 21 Postów: 9 Komentarzy: 4

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet