Witaj, Logowanie  Rejestracja
R E K L A M A
Strona główna Społeczność Grupy Będę mamą Forum grupy Poród lotosowy, czyli rodzić z duszą

Poród lotosowy, czyli rodzić z duszą

Temat rozpoczęty przez irasikorska, w dniu 21 lutego 11:21
Poród lotosowy, o którym wciąż wielu z nas nigdy nie słyszało, zyskuje zwolenników na całym świecie, także w Polsce. I choć kontrowersyjna praktyka pozostawienia nowo narodzonemu http://dladzieci.oferty.pl/pl/index-w-polska.html" target="_blank">dziecku pępowiny i łożyska aż do jego naturalnego odpadnięcia wydaje się niepoważna i niehigieniczna, ma jednak swoje głębokie podłoże filozoficzne.
Odpowiedz
Musisz zostać członkiem tej grupy tematycznej, aby móc zamieszczać odpowiedzi.
buskanuska
Powiem szczerze, że po raz pierwszy o tym słyszę...i jakoś mnie to nie przekonuje wszystko...może i to bardziej naturalne...ale my już nie ludzie pierwotni...i jak można inaczej ...bardziej higienicznie to chyba lepiej korzystać. A kiedyś umieralność była zdecydowanie wyższa.
piątek, 08 marca 2013 12:02
 
anaid
wiecie co nie oni najpierw sprawią, aby normalnie porody odbywały sie ja należy :)
środa, 24 lutego 2010 14:47
 
irasikorska
niedziela, 21 lutego 2010 11:23
 
irasikorska
Stanowisko lekarzy

Zdaniem lekarzy pozostawienie pępowiny i łożyska w połączeniu z ciałem dziecka sprzyja infekcjom i stanowi zagrożenie dla jego życia, a łożysko staje się bezużyteczne, o ile rodzice nie życzą sobie pobrania komórek macierzystych i oddania ich do jednego z banków krwi pępowinowej. Jednak choć dyskusje wokół praktyki lotosowej nie cichną, zdecydowana większość lekarzy wciąż nie ma zdania na ten temat, a poród lotosowy jako jedna z opcji (obok porodu w wodzie czy porodu rodzinnego) jeszcze długo będzie niedostępny w powszechnej służbie zdrowia. Zainteresowane praktyką lotosową ciężarne muszą więc szukać na własną rękę położnych bądź położników będących stronnikami filozofii i gotowych nie tylko przyjąć lotosowy poród, ale też przygotować przyszłych rodziców na astralną wędrówkę po krainie rodzicielstwa zgodnego z naturą.
niedziela, 21 lutego 2010 11:22
 
irasikorska
Poród lotosowy po polsku

W Polsce o porodzie lotosowym stało się głośno za sprawą małżeństwa z Hrubieszowa. Podczas porodu kategorycznie zabroniło ono lekarzom odcięcia pępowiny ich nowo narodzonemu dziecku, powołując się najpierw na przekonania religijne, później światopoglądowe. Personel medyczny szpitala był zszokowany ich decyzją, niezwłocznie więc powiadomił o sprawie prokuraturę, argumentując przypadek wskazaniami medycznymi – u chłopca bowiem w każdej chwili mogła wywiązać się infekcja. Ostatecznie, na skutek niepokojących wyników badań krwi noworodka, ojciec dziecka przeciął pępowinę, mimowolnie zgadzając się z orzeczeniem sądu o wykonaniu zabiegu przerwania połączenia dziecka z łożyskiem wbrew woli rodziców.
niedziela, 21 lutego 2010 11:22
 
irasikorska
Poród w harmonii z naturą

Lotosowa forma narodzin polega na nieprzecinaniu pępowiny i pozostawieniu jej wraz z łożyskiem aż do całkowitego, samoistnego odłączenia się (odpadnięcia) od ciała noworodka. Trwa to zwykle od 3 do 10 dni i ma pozwolić dziecku w naturalny sposób oddzielić się od matki. Nie wymaga to nadmiernej pielęgnacji okolic pępka dziecka i – przy odrobinie uwagi i ostrożności – nie powinno być problemu z kikutem pępowinowym.
niedziela, 21 lutego 2010 11:21
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet