Witaj, Logowanie  Rejestracja
R E K L A M A
Strona główna Społeczność Grupy Dobrą mamą być!!!

Dobrą mamą być!!!

Dobrą mamą być!!!
Informacje o grupie
Kategoria:
Nazwa:
Dobrą mamą być!!!
Założona:
środa, 04 maja 2011
Założyciel:

Opis

Czym dla Ciebie jest bycie dobrą mamą? Przyłącz się do nas i napisz. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone bestsellerową książką Ayelet Waldman “Zła matka” wydawnictwa Znak. Zapraszamy do konkursu!

Komunikaty

Brak komunikatów.

Forum grupy

Brak tematów.

Komentarze

sylciar
Bycie mamą to cud i błogosławienstwo dlatego musimy szanowac to ze właśnie my mamy to szczęscie na wychowywanie naszych skarbów. Musimy kochac dzieci bezwarunkowo, dawac im dobry przykład.Bycie dobrą mamą znaczy ze musimy mądrze je wychowywac ,podejmowac świadome decyzje w kazdej kwestii, wspierac, tulic i uczyc .
niedziela, 05 sierpnia 2012 16:47
 
liidzia
Co to znaczy być dobrą mamą? Minęło sporo czasu zanim zaczęłam rozumieć. Przede wszystkim bycie dobrą mamą to kochanie swoich dzieci bez względu na to jakie są, jak się zachowują, jak wyglądają i co robią. Miłość jest najważniejszym darem jaki matka może przekazać swoim dzieciom. Uważam, że matka powinna okazywać to uczucie bez względu na to czy dziecko jest niemowlęciem czy wchodzi w dorosłość. Matczyna miłość jest mile widziana bez względu na wiek. Być dobrą mamą to również być cierpliwą mamą. Często jest to trudniejsze niż nam się wydaje, dlatego też cierpliwość jest tak bardzo cenioną zaletą. Ważne też jest, żeby szanować swoje dzieci. "Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie". Trzeba doceniać to co robią dla nas, a pewnie będą robić to częściej. Warto również interesować się jakie nasze dzieci mają hobby. Przykładowo, jeśli syn lubi grać na gitarze, dobra matka pyta jaka jest jego ulubiona piosenka i prosi by syn ją dla niej zaśpiewał. Mając córkę, która lubi podążać za modą, dobrze jest zabrać ją od czasu czasu na zakupy. Takie małe czyny zbliżają nas do Ciebie, budują zaufanie naszych dzieci do nas i sprawiają, że dzieci chętniej opowiadają nam o swoich zainteresowaniach, a także o całym swoim "malutkim" świecie. Dobra matka nie boi się także przyznać do popełnionych błędów, potrafi powiedzieć przepraszam i usłyszeć od swoich dzieci, że nic takiego się nie stało. To działa w obie strony i nawet nie będziemy wiedzieć kiedy, nasze dzieci wyrosną na dobrze wychowanych, mądrych ludzi. A w przyszłości sami zostaną rodzicami...
czwartek, 19 maja 2011 23:47
 
pero33
DOBRĄ MAMĄ być to dla mnie wyzwanie!
Każdego dnia wstając rano staram się je realizować. Ciężko jest wytłumaczyć dokładnie, kim jest „dobra mama”. Wydaje mi się, że to taka osoba, która kieruje się sercem i intuicją wychowując własne dziecko. To taka osoba, która dobro dziecka przedkłada ponad swoje, wierzy w jego siły i możliwości, wspiera je w trudnych chwilach, pociesza i ociera łzy gdy tylko trzeba. Ale dobra mama to też taka, która zwróci uwagę gdy dziecko robi coś źle, która wytłumaczy i wskaże odpowiednią drogę. To także taka, która zabroni zjedzenia kolejnego ciastka, by brzuszek nie bolał. Dobra mama kocha swoje dziecko miłością czystą i bezinteresowną.
STARAM SIĘ być właśnie taką matką. Wiadomo życie płata różne figle i dzieci mogą dać nieźle w kość. Ale podstawą dla mnie jest rozmowa. Tłumaczę synkowi i słucham go. Nie krzyczę, ponieważ nie chcę by i on na mnie krzyczał. Kucam koło niego i rozmawiamy. Nie biję i nigdy nie będę. Gdy zdarzy się, że on swoją małą rączką mnie klepnie to mówię, że mamusię to boli i będzie płakać. Staram się by zrozumiał swój błąd, by wiedział, że krzywdząc innych nic nie uzyska. Uczę go by przeprosił i przytulił. Gdy nieraz czuję, że wybuchnę to wychodzę do pokoju obok, by ochłonąć. I wracam przytulam i tłumaczę. Bo nerwami nie da się nic wytłumaczyć.
Za każde jego nawet małe osiągnięcie biję brawo i cieszę się razem z nim. Wspieram go i motywuję do dalszych osiągnięć. Chcę by wiedział, że ma we mnie (i w swoim tacie) wsparcie i że zawsze pomożemy gdy trzeba będzie.
Gdy w sklepie próbuje wymusić zakup kolejnej zabawki tłumaczę, że czekają one na dzieci, które ich potrzebują. Że on ma w domu inne, które chcą się z nim bawić.
Ponadto spędzam z nim każdą wolną chwilę. Teraz gdy wróciłam dopiero co do pracy, staram się by nie brakowało mu mojej miłości i ciepła. By wiedział, że mamusia go nie zostawiła i że ma dla niego czas. I nie chodzi tu tylko o zabawy, ale także o wspólne nastawianie prania, obieranie ziemniaków do obiadu czy po prostu odkurzanie. Cieszy nas wspólne spędzanie czasu. Co wieczór czytamy razem bajeczki i udajemy zwierzątka.

Dobra mama to taka, która KOCHA I SZANUJE swoje dziecko. Traktuje je tak jak sama by chciała być traktowana. A dziecko potrafi się odwdzięczyć. Mimo, że mój synek ma dopiero 2 latka to doskonale potrafi pokazać, że kocha i jest szczęśliwy.
Każdemu życzę takiego dziecka jakie mam ja!
czwartek, 19 maja 2011 22:55
 
andziakadula
BYCIE DOBRĄ MAMĄ to poczucie odpowiedzialności za siebie i dziecko. Trzeba mu nie tylko zapewnić jakiś poziom egzystencji, ale także mieć dla niego czas. Żadna bowiem opiekunka nie jest w stanie zastąpić matki, szczególnie w pierwszym okresie życia.
BYCIE DOBRĄ MATKĄ to znaczy chronić z jednej strony nasze dziecko, a z drugiej pozwalać samodzielnie poznawać świat. Na przykład dać mu szansę zmoknąć czy uderzyć się młotkiem w palec. Mądra matka pozwala dziecku samodzielnie zdobywać doświadczenia, dyskretnie z boku obserwując co się dzieje.
BYCIE DOBRĄ MAMĄ to starać się być partnerem dla swojego dziecka przez całe życie, a to jest możliwe tylko wtedy, gdy będziemy się poświęcały także dla siebie , a nie tylko dla dzieci.
środa, 18 maja 2011 21:55
 
kawoszka
*z westchnieniem miało być, oczywiście :)
środa, 18 maja 2011 16:14
 
kawoszka
Dobra mama kocha, aż do bólu serca. Kocha i walczy, często sama z sobą. Choć wolałaby, żeby jej dziecko było przy niej zawsze i wszędzie - wie, że to jest złe. Dlatego, mimo strasznych wizji i ogromnej wyobraźni, puszcza swoje szczęście na kolonie - bo wie, że to dla niego dobre. Poświęca jednak czas, aby przed wyjazdem nauczyć malucha pływać, przeczytać bajkę o tym, jak to nie wolno się oddalać od grupy i dlaczego nie wolno się spóźniać. Uczy go adresu i telefonu do rodziców. I, pełna obaw, wypuszcza swoje pisklę - bo je kocha.

Dobra mama najchętniej pozwoliłaby zostać dziecku w domu, kiedy ono jest nielubiane w szkole. Ale nie robi tego - bo wie, że tak naprawdę wcale mu nie pomoże. Idzie zatem do nauczycielki, interesuje się, rozmawia o problemach, uczy dziecko, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach, odgrywa scenki...pomaga mu w szkole żyć.

Dobra mama najchętniej kupiłaby zabawkę histeryzującemu w sklepie dziecku. Nie chce widzieć jego łez, chce, aby był szczęśliwy. Ale nie zrobi tego, bo wie, że jej maluch musi umieć przyjmować odmowę, inaczej nie będzie w stanie radzić sobie z porażkami w życiu. Z westchnięciem tłumaczy maluchowi do skutku, dlaczego nie może dostać danej rzeczy, tłumaczy, tłumaczy, tłumaczy...

Dobra mama chciałaby czasem powiedzieć swojemu mężowi, nawet przy dziecku, bo w największych nerwach, co myśli na temat bałaganu w łazience i braku kwiatów. Ale nie zrobi tego, ugryzie się w język, opanuje nerwy, bo wie, że jej dziecko przeżywa wszystko sto razy bardziej, niż ona.

Bycie dobrą mamą to nie kupowanie słodyczy i ubieranie w ładne ciuszki. To nie tylko spacery po parku. To myślenie o dobru dziecka w każdej czynności, jaką podejmuje. Dobra mama przedkłada dobro dziecka nad swoje pragnienia, obawy, lęki, lenistwo. Dobra mama pomaga dziecku wejść w życie i radzić sobie jak najlepiej, zwłaszcza bez niej. I robi to, choć często jest to trudne i ciężkie. Ona wie, ze warto.
środa, 18 maja 2011 16:12
 
marionzzz
Bycie dobrą mamą dla mnie to traktowanie dziecka nie jako swojej własności ale jak samodzielnej osoby,która ma prawo:
mieć własne zdanie,które zawsze może wyrazić
czegoś nie lubić lub mieć na coś ochotę
do posiadania wyboru i podejmowania decyzji
mieć ochotę na robienie czegoś lub nie

Wszystko oczywiście ze zdroworozsądkowym podejściem(zależnym od wieku dziecka),rozmową,tolerancją,miłością i uśmiechem

Dobra mama to mądra mama,która wie,że dziecko też jest mądrą osobą i nie krzykiem ale ciepłem,uśmiechem uczy dziecka samoświadomości,pewności siebie,dobrych wartości i mądrego podejścia do życia.

Mam dwoje dzieci-stosuję te zasady bo wiem jak ważne były one dla mnie. Nie mam problemu z dziećmi-są mądre,uśmiechnięte,szczęśliwe. Wiele osób zwraca mi uwagę,że są grzeczne,że się słuchają,że się świetnie uczą,że nie mam z nimi problemu,że tak mi dobrze. Pewnie,że dobrze-ale już nikt nie chce słyszeć,że jest to codzienna praca ze sobą,ze swoimi emocjami,wadami,przywarami. Bo dobra mama najpierw zaczyna pracę od siebie aby następnie móc przekazać dzieciom wszystko to co najlepsze ma :)
środa, 18 maja 2011 13:43
 
karolciu
Bycie dobrą mamą to sztuka...., której się uczymy my mamy przez cały czas i przez całe życie. Dobra mama to kochająca czuła, uśmiechnięta, dbająca o swoje dziecko. Mama jest na cały czas przy dziecku, uczy je, pochwali, czasem skarci. Nigdy nie poniża, bije czy w jaki inny sposób zniewala godność małego człowieka. Każda mama z chwilą narodzin staje się mamą na cały etat a czułe i niewinne spojrzenie dziecka ją rozczula. Uważam że dziecko jest najważniejsze dla nas mam i powinnyśmy je chronić przed złem tego świata a za jednym razem uczyć je jak żyć w tym świecie. Mama to dobry kumpel do zabawy, tańca czy do gry w piłkę a nawet na spacerek. Mama upiecze dobre ciasto, przytuli gdy stłucze kolano, pocałuje gdy płacze i wytrze małe łezki z buzi.
wtorek, 17 maja 2011 21:09
 
agf
agf,
Odpowiem w ten sposób:

Mamo-
jako dziecko spódnicę twą nożyczkami w paseczki pocięłam,
jak byłam starsza nieraz buty czy bluzkę bez pytania wzięłam.
W kuchni zupę w garnku na węgiel spalić mi się udało,
a sprzątać w domu niekoniecznie się chciało.
Mamo-
mimo jak widać wielu moich wad ;)
Ty nie szczędziłaś mi dobrych rad.
Charakter mój ukształtowałaś,
w obronie mej zawsze stawałaś.
Mamo-
za moje dzieciństwo beztroskie Ci dziękuję,
stworzenia domu, tradycji, świąt gratuluję ;)
Za trzy miesiące sama mamą zostanę
i mam nadzieję, że dla mojego dziecka jak ty dla mnie wzorem się stanę.
Bo właśnie dobrą mamą być
to dla mnie tak jak ty żyć.
wtorek, 17 maja 2011 20:12
 
bibi00
Dobra mama? Dobra mama to mama uśmiechnięta...jej uśmiech jest jak słońce które rozjaśnia pochmurne popołudnie. Dobra mama to mama spełniona...która w całym zamieszaniu i licznych obowiązkach znajduje czas też dla siebie. Dobra mama...to mama umiejąca słuchać i milczeć kiedy jest potrzeba. Dobra mama to mama która potrafi skakać przez kałuże i robić balony z gumy do żucia. Dobra mama to zbiór wszystkich pozytywnych przymiotników istniejących na całym świecie i jeszcze więcej.
wtorek, 17 maja 2011 16:24
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet