Co to znaczy HIPOALERGICZNY?
Na podstawie badań epidemiologicznych prowadzonych w Polsce i wielu innych krajach wiemy, że problemy z alergią dotyczą już prawie co trzeciego mieszkańca naszej planety. Niemal 10% Polaków, tj. ok. 4 miliony osób cierpi na alergię na środki chemiczne. Liczba alergików ciągle się zwiększa, a producenci proponują im hipoalergiczne produkty. Słowo hipoalergiczny jest często stosowane przez lekarzy specjalistów, dziennikarzy, konsumentów. Jednak czy każdy używający tego zwrotu zna dokładnie jego znaczenie? Czy każdy produkt przeznaczony na dzieci, z opakowania którego zerka na konsumenta urocze niemowlę, jest hipoalergiczny? Specjaliści zgodnie twierdzą, że najskuteczniejszą metodą postępowania w przypadku wystąpienia alergii, zapalenia lub zaburzeń skóry osoby uczulonej jest usunięcie alergenu poprzez tzw. eliminację. Dlatego osoby z wrażliwą skórą spośród ogromnej ilości produktów dostępnych na rynku poszukują najlepszych, tak aby odpowiednio zabezpieczyć swoją skórę lub uzyskać dodatkową ochronę podczas leczenia – przed podrażnieniami, alergią, atopowym zapaleniem skóry oraz różnego rodzaju infekcjami i wysuszeniem. Aby chronić wrażliwą skórę poszukują produktów, które nie zawierają w swoim składzie związków, będących najczęstszymi alergenami (substancji barwiących, alkoholu, alergizujących środków zapachowych, konserwantów) – tj. produktów hipoalergicznych.

W terminologii nie tylko medycznej, istnieje wyraz określający, że czegoś jest mniej niż w warunkach normalnych, naturalnych. Jest to wywodzące się z greckiego słowo hypo- (w języku polskim poprawnie używamy formy hipo-). Znane są powszechnie terminy takie jak:  hipoglikemia – czyli obniżony poziom glukozy we krwi, czy hipotermia – oznaczający obniżoną temperaturę ciała. Jeśli mamy na myśli np. produkty do prania odzieży przeznaczone dla osób z alergiami skórnymi, określenie „hipoalergiczny” jest informacją dla kupującego, że producent nie zastosował składników z grupy często alergizujących i przez to minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii. W przypadku proszków do prania hipoalergiczność uzyskujemy poprzez eliminację ze składu uczulających wybielaczy optycznych, aktywatorów TAED, sztucznych barwników czy intensywnych kompozycji zapachowych. Należy jednak pamiętać, że sformułowanie „produkt  hipoalergiczny” -  nie oznacza, że produkt wolny jest od alergenów, tylko, że są one w mniejszym lub większym stopniu obniżone. - mówi Lek. Med.  Zbigniew Kurzyca, specjalista pediatra, alergolog.

Należy pamiętać, że nie każdy proszek do prania określany przez producenta jako łagodny, delikatny dla skóry jest hipoalergiczny. Niektórzy stosując proste zabiegi (jasna szata graficzna, uśmiechnięte niemowlę na opakowaniu) liczą na brak wzmożonej uwagi konsumentów cierpiących na alergię skórną. Warto przed wyborem odpowiedniego proszku zauważyć, że nie wszystkie produkty przeznaczone do prania odzieży dzieci i niemowląt są produktami hipoalergicznymi. Tylko adnotacja produkt hipoalergiczny umieszczona na opakowaniu gwarantuje alergikom wybór najbezpieczniejszego artykułu, spośród wszystkich dostępnych na rynku. Wybór marki, uznanej przez środowisko lekarskie i położnicze gwarantuje, że dany proszek spełnia surowe wymagania jakościowe stawiane produktom mającym kontakt z wrażliwą skórą alergika. W naszym kraju certyfikaty dla środków piorących lub czyszczących wydawane są przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne, Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, Państwowy Zakład Higieny lub inne upoważnione do tego instytucje. Taki certyfikat powinien znajdować się na opakowaniu. – dodaje Lek. Med.  Zbigniew Kurzyca.

Jedynym proszkiem zalecanym dla alergików, osób z wrażliwą skórą oraz osób ze skłonnością do atopii i chorób skórnych, jest hipoalergiczny proszek JELP. Produkty tej marki mogą być używane przez osoby w każdym wieku. Choć JELP to proszek zalecany dla niemowląt i osób o szczególnie wrażliwej skórze, dzięki swej wyjątkowej formule znakomicie nadaje się dla całej rodziny. Produkt posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka, otrzymał także wysoką ocenę Laboratorium ITA Test jako „Produkt przyjazny dla skóry”,  a Ośrodek Badań Dziecko Alergiczne przyznał tej marce tytuł „Produkt roku 2003” jako „najbardziej wskazany i najbezpieczniejszy produkt dla osób cierpiących na alergie”.

Regularnie stosowanie proszku JELP minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii u wszystkich członków rodziny.

Informacje o producencie JELP

Producentem proszku do prania JELP jest duńska firma Danlind, założona w 1928 roku przez rodzinę Lind. Danlind produkuje szeroką gamę specjalistycznych środków piorących, tj.: proszki do prania, tabletki do prania, proszki w koncentracie tzw. compact, płyny do prania i zmiękczania tkanin, środki czyszczące do zmywarek. Producent posiada certyfikaty środowiskowe ISO 14001 i EMAS. Główną marką firmy Danlind jest JELP, której wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Dramers S.A.

W 2006 roku hipoalergiczny proszek do prania JELP został wyróżniony przez Polskie Towarzystwo Położnych, które uznało go za „najdelikatniejszy i najbezpieczniejszy produkt dla noworodków i niemowląt”.


 Szukaj po słowach kluczowych: proszek do prania dla niemowląt  jaki jest dobry proszek do prania  hipoalergiczny  dobry proszek do prania  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy