Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Tata
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak się mają polscy ojcowie?

Ile mają lat, kiedy zostają ojcami? Czy są dobrze wykształceni? Ile czasu spędzają z dziećmi? Jak wielu z nich korzysta z urlopów ojcowskich?
czytaj więcej…
 

Tato, ile czasu spędzasz z dzieckiem?

Wiele osób uważa, że tata potrafi zająć się dzieckiem równie dobrze jak mama. Mimo to, zainteresowanie urlopem tacierzyńskim i ojcowskim wciąż nie cieszy się zbyt dużą popularnością. Jak wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich w ramach projektu „Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn”, tata poświęca swojemu potomstwu średnio 32 minuty dziennie. 
czytaj więcej…
 

Urlop rodzicielski od 2013 roku – jakie zmiany dla ojców?

Urlopy po narodzinach dziecka to uprawnienia, z których pracownicy korzystają często i chętnie. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, prze-znaczone dla ojców. Umożliwiają tatusiom zaangażowanie się w opiekę nad niemowlakiem już w pierwszym roku jego życia. Od 1 września 2013 roku w zakresie tych uprawnień szykują się kolejne korzystne zmiany.
czytaj więcej…
 

Czy warto wspólnie przeżywać narodziny maluszka?

tata przy porodziePoród rodzinny to nie tylko coraz powszechniejsza moda, ale przede wszystkim naprawdę wiele korzyści. I to dla Was obojga!

Obecność bliskiej osoby sprawia, że narodziny maluszka są dla mamy choć trochę łatwiejsze – zwłaszcza w pierwszej fazie porodu. Ma bowiem przy sobie kogoś nieustannie gotowego do pomocy, kto zajmie rozmową, zaprowadzi do łazienki, poda ręcznik, nałoży skarpetki. Przecież położna nie może być cały czas obok jednej rodzącej, zwłaszcza jeśli ma pod opieką kilka kobiet. A mąż w każdej chwili podtrzyma, pomoże przyjąć wygodną pozycję,przypomni o prawidłowym oddychaniu, zachęci do spacerowania czy ćwiczeń zmniejszających ból.

czytaj więcej…
 

Relacja taty z porodu rodzinnego

tata przy porodzie, poród rodzinnyKiedy narodziła się myśl o wspólnym porodzie?
Pomysł podsunęła moja żona, szczerze mówiąc to sam nigdy nie wpadł bym na coś takiego. Wydawało mi sie, że poród to wyłącznie sfera kobiet i sala porodowa to nie miejsce dla mężczyzny.

czytaj więcej…
 

Tata przy porodzie

tata przy porodziePoród to wielkie wydarzenie i to nie tylko dla samej mamy. Chociaż to jej przypadła rola noszenia dziecka pod serem i urodzenia potomka, to przecież i sam tata ma ogromny w tym udział. Dlaczego wiec nie zastanowić się nad opcją wspólnego rodzenia?

Moment przyjścia małego człowieczka jest czymś wyjątkowym, dobrze więc aby oboje rodziców mogło wspólnie doświadczyć  wszystkie towarzyszące temu emocje. Szczególnie ważne jest to dla kobiety, która potrzebuje wówczas wsparcia i poczucia bezpieczeństwa – a to możezapewnić jej właśnie partner.

czytaj więcej…
 

Mamo, rosnę!

mleko modyfikowane dla dzieci i niemowlątKajtek nie potrafi jeszcze powiedzieć z przekonaniem: „Mamo, rosnę!” ale ja, jego tata, widzę jak szybko się rozwija i przybiera na wadze. Ma teraz rok.

Do niedawna najważniejsze było dla niego mleko mamy. Dziś wszystko się zmieniło: ani żona, ani ja, ani nasze dziecko nie wyobrażamy sobie życia bez poręcznych, niebieskich butelek firmy Candia. Żona karmiła Kajtka piersią przez sześć miesięcy. Od narodzin naszego syna wiedzieliśmy, że będzie musiała szybko wrócić do pracy. Nie możemy sobie pozwolić na życie tylko z jednej pensji. Żona karmiła synka rano, przed wyjściem do pracy i po powrocie z niej, a w międzyczasie jadł z butelki modyfikowane mleko. Nasz syn długo nie chciał przestawić się na picie z butelki.

czytaj więcej…
 
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet