Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Tata
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Córeczka tatusia

Wpisany przez <a href='/spolecznosc/admin/Profil.html'>Anna Brzyszcz, zdjęcia Katarzyna Piwecka Fotografia ciążowa i dziecięca</a>   

Mówi się, że prawdziwy mężczyzna powinien spłodzić syna, wybudować dom i zasadzić drzewo. I rzeczywiście wielu mężczyzn pragnie syna bardziej niż córkę.

Może jest to uwarunkowane chęcią zachowania nazwiska i ciągłości rodu, ale w dużej mierze wynika to z faktu, że w wyobrażeniu mężczyzn łatwiej wcielić się w rolę ojca syna niż córki –  majsterkowanie, oglądanie meczów,  wspólne tematy do rozmów i zainteresowania.  Ale czy jest tak naprawdę w rzeczywistości?

czytaj więcej…
 

Przyszywany tata… blaski i cienie

Wpisany przez <a href='/spolecznosc/admin/Profil.html'>Ewelina Niestrawska Mazur</a>   

Idealna rodzina to rodzina pełna. Taki jest stereotyp, praktyka, powszechna opinia.

Żyjemy w czasach jednak, gdy liczy się przede wszystkim dobro dziecka.  Na pewno każdy przyzna rację stwierdzeniu, że niejednokrotnie rodzic samotnie wychowujący dziecko da mu więcej ciepła i miłości, niż maluch otrzymałby żyjąc w rodzinie 2+1 (z wielu  powodów).

 Życie pisze jednak różne scenariusze,  odsetek rozwodów, rozstań jest ogromny. Załóżmy, że to właśnie rozwód był przyczyną, która rozdzieliła rodziców. Dziecko zostało przy mamie, ojciec  odszedł, nie ma kontaktu z rodziną.

czytaj więcej…
 

Kilka bojowych zadań dla taty

bojowe zadania dla taty i opieka nad niemowlęciemJuż z niemowlęciem można nawiązać świetny kontakt. Niestety wielu ojców boi się zajmować noworodkiem w pierwszych tygodniach jego życia.

Spokojnie więc czekają z boku na swoją kolej. Ale kiedy jest ten odpowiedni moment, aby stać się praktykującym ojcem? Prawda jest taka, że im  dłużej odwlekamy to w czasie, tym trudniej potem nadrobić zaległości. Poprzez spędzanie czasu z dzieckiem uczymy się, w jaki sposób maluch sygnalizuje swoje potrzeby.  Jednym słowem najlepszy sposób nauki to praktyka.

czytaj więcej…
 

Urlop ojcowski – więcej czasu dla rodziny

urlop ojcowski po urodzeniu dzieckaNowelizacja kodeksu pracy uchwalona dnia 01 stycznia 2010 wprowadziła możliwość skorzystania przez ojca zatrudnionego na umowę o pracę z płatnego urlopu nazwanego „tacierzyńskim”, tj. przeznaczonego tylko dla ojców.

czytaj więcej…
 

Model wzorowego ojca

jak być wzorowym tatą, wzorem dla dzieckaCzekając na dziecko na pewno obiecałeś sobie, że będziesz dobrym tatą dla niego. Niekiedy jednak teoria nie idzie w parze z praktyką i łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Bycie rodzicem to wielka odpowiedzialność i każdemu zdarzają się mniejsze lub większe wpadki rodzicielskie.  Bardzo trudno przecież sprostać wymaganiom jakie niesie za sobą posiadanie dziecka., bo oprócz tego, że kocha się je bezwarunkowo, to należy również  być konsekwentnym, stanowczym, umiejętnie wytyczać granice i mobilizować dziecko do działania.

czytaj więcej…
 

Jak nie przestać być dobrym tatą po rozwodzie?

jak być dobrym tatą po rozwodzie by nie ucierpiało dzieckoNiezależnie od przyczyn waszego rozstania i atmosfery jaka temu towarzyszyła, nie możecie zapominać, że całej tej sytuacji przyglądało się dziecko, które nie wątpliwie bardzo przeżyło rozpad waszego związku. Dla dziecka rozwód rodziców to wydarzenie bardzo bolesne, trudno mu zrozumieć co się tak naprawdę stało i niekiedy obarcza się winą za zaistniałą sytuację. Dziecku towarzyszy też strach przed tym, że któregoś z was straci- poczucie jego bezpieczeństwa zostaje mocno zachwiane.

czytaj więcej…
 

Dobre rady dla taty!

dobre rady dla taty przy zajmowaniu się dzieckiem

Jeśli chcesz osiągnąć bardzo głęboką więź z Twoim maluszkiem to warto zainwestować w to trochę czasu.

Ważne jest po prostu częste przebywanie z niemowlęciem, noszenie go, kąpanie, przebieranie i rozmawianie z nim. Mama, ma ułatwiony start, ponieważ takie relacje rodziły się, gdy maleństwo było już u niej w brzuchu, a po porodzie szybko nauczyło się ją rozpoznawać po zapachu i głosie.

czytaj więcej…
 Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet