Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

„Panieneczka z pudełeczka” - niezwykła opowieść Jana Brzechwy znów w księgarniach!

Niektóre historie nigdy się nie starzeją. Z pewnością należy do nich „Panieneczka z pudełeczka” Jana Brzechwy, czyli opowiedziana wierszem historia przygód porcelanowej lalki i wiernie towarzyszącego jej kota. Pierwsze wydanie książki miało miejsce w 1968 roku, teraz zaś utwór Brzechwy powraca w nowej odsłonie, by zachwycać kolejne pokolenia młodych czytelników oraz przywoływać wspomnienia tych nieco starszych.

Tytułowa panieneczka nie jest zwykłą dziewczynką, jest porcelanową lalką, która całe dnie spędza, siedząc na kanapie. Jest piękna i wytworna, ale czy przypadkiem nie nudzi się odrobinę? Najlepszym przyjacielem laleczki jest puchaty kotek. To on namawia Panieneczkę na wyprawę poza znany jej doskonale pokój. Razem wyruszają w podróż po pełnym kwiatów ogrodzie, pływają łódką po stawie, odwiedzają mieszkańców czekoladowego domku, a także biorą udział w wielkim balu zabawek. Panieneczka przekonuje się, że świat wokół niej jest magicznym miejscem, w którym wszystko staje się możliwe, jeśli tylko uwierzy się w bajki...

Wznowienie legendarnej „Panieneczki z pudełeczka” Jana Brzechwy to kolejny efekt działań Redakcji Książki Dziecięcej, która powstała w ramach wydawnictwa Muza. Redakcja ta ma na celu rozbudowanie oferty literatury dziecięcej, stawiając przy tym na polskich autorów i ilustratorów – klasycznych oraz debiutujących. Jej intencją jest umożliwienie najmłodszym czytelnikom dotarcia do pięknych, uniwersalnych tekstów, na których wychowali się ich rodzice. Klasyka polskiej literatury dziecięcej powraca w nowej odsłonie – jako doskonała lektura dla dzieci, rodziców i dziadków.

Jan Brzechwa (1898-1966) - jeden z najbardziej znanych polskich autorów bajek i wierszy dla dzieci. Tworzył także teksty satyryczne dla dorosłych oraz tłumaczył literaturę rosyjską. Pierwszy tomik wierszy dla dzieci – „Tańcowała igła z nitką” szybko wszedł do kanonu dziecięcej literatury, podobnie jako kolejny zbiór wierszy – „Kaczka Dziwaczka”. Do najbardziej znanych książek Brzechwy należy również „Akademia Pana Kleksa”. Pisarz był kuzynem Bolesława Leśmiana, z którym łączyło go zamiłowanie do baśni.

Autor: Jan Brzechwa
Ilustracje: Elżbieta Śmietanka-Combik
Tytuł: Panieneczka z pudełeczka
Wydawnictwo: Muza SA
Stron: 24
ISBN: 978-83-7758-492-7
Cena detaliczna: 24,99 zł
Premiera: 23 października 2013
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet