Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

„Muzykalny słoń” i jego orkiestra znów w księgarniach

Pierwsze po prawie 50 latach przerwy wydanie legendarnego „Muzykalnego słonia” autorstwa Wandy Chotomskiej już od 25 września znów w sprzedaży. „Muzykalny słoń” Wandy Chotomskiej to dowcipna i mądra opowieść o utalentowanym słoniu, który zapragnął zamienić swoją trąbę na inny instrument muzyczny. Książka wraz z oryginalnymi ilustracjami Julitty Karwowskiej-Wnuczak po raz pierwszy ukazała się w 1965 roku, natychmiast podbijając serca najmłodszych czytelników. Po jej przeczytaniu dzieci poznają nie tylko fortepian, gitarę i skrzypce, ale nauczą się również rozpoznawać inne instrumenty muzyczne – altówkę, puzon, czy też fagot. „Muzykalny słoń” to książka do wspominania, podziwiania i świetnej zabawy.

Wydanie "Muzykalnego słonia” jest jednym z pierwszych efektów działań Redakcji Książki Dziecięcej, która powstała w tym roku w ramach wydawnictwa Muza. Redakcja ta ma na celu rozbudowanie oferty literatury dziecięcej, stawiając przy tym na polskich autorów i ilustratorów – klasycznych oraz debiutujących. Jej intencją jest stworzenie szerokiej i kompletnej oferty dającej możliwość kształtowania kolejnego pokolenia mądrych i wrażliwych czytelników. Ponadto redakcja chce również w jak najpełniejszy sposób wesprzeć rodziców w pracy z dzieckiem na każdym etapie jego rozwoju.

Wanda Chotomska (ur. 1929) jest jedną z najbardziej popularnych polskich autorek opowiadań i wierszy dla dzieci i młodzieży. Jej dorobek artystyczny obejmuje ponad 200 książek, audycji radiowych i telewizyjnych, jak również scenariuszy do filmów krótkometrażowych oraz sztuk teatralnych. Debiutowała w 1949 roku na łamach „Świata Młodych”, a sławę przyniósł jej cykl wierszy stworzonych wspólnie z Mironem Białoszewskim, publikowany w „Świerszczyku” pod pseudonimem „Wanda Miron”. Autorka słynnego programu telewizyjnego dla dzieci pt. „Jacek i Agatka” emitowanego w latach 1962-1973. Prywatnie matka Ewy Chotomskiej, słynnej Ciotki Klotki z programu dla dzieci „Tik-Tak”, współzałożycielki zespołu „Fasolki”.

Julitta Karwowska-Wnuczak (ur. 1935) ilustratorka, malarka, jej znakiem rozpoznawczym są zabawne i pełne uroku rysunki zwierząt, a także dziewcząt i chłopców o długich, potarganych grzywkach opadających na oczy. Największy rozgłos przyniosły jej jednak książki o niezrównanej kociej spółce, do której z czasem dołączył kundelek: „Przygody kota Filemona”, „Filemon i Bonifacy”, „Filemon”, „Bonifacy i Szczeniak”. To dzięki niej mały biały kociak od kilkudziesięciu lat patrzy na swoich czytelników z bezbrzeżnym zdziwieniem, a tłusty czarny kocur ze znudzeniem i pobłażliwością. W tych pracach Julitta Karwowska-Wnuczak ukazała świat, którego już nie ma – ciepłych zapiecków i rozchwianych płotów. Stworzyła też świetne portrety myszy – być może najsympatyczniejszych w historii polskiej ilustracji.


Autor: Wanda Chotomska
Ilustracje: Julitta Karwowska-Wnuczak
Tytuł: Muzykalny słoń
Wydawnictwo: Muza SA
Stron: 24
ISBN: 978-83-7758-472-9
Cena detaliczna: 21,99 zł
Premiera: 25 września 2013
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet