Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

1-7 sierpnia Światowy Tydzień Karmienia Piersią

Co roku, pracownicy służby zdrowia, media i same matki karmiące ze 120 krajów, przypominają o tym, że kobieta ma dyspozycji perfekcyjny mechanizm zapewniający rosnącemu dziecku tyle pokarmu, ile potrzebuje. Co najważniejsze jest to pokarm idealny – zarówno ze względów zdrowotnych, jak i ekonomicznych. W Światowym Tygodniu Karmienia Piersią  propagowane jest to, co zostało stworzone przez samą naturę i jest doskonałe - sposób na niezastąpioną więź matki i dziecka.

Bank korzyści1 sierpnia 1990 roku 29 krajów, w tym Polska, podpisało deklarację Innocenti: w sprawie "Ochrony, Propagowania i Wspierania Karmienia Piersią". Dziś Światowy Tydzień Karmienia Piersią obecny jest już w 120 krajach. Środowiska promujące naturalne karmienie dzieci zwracają uwagę na fakt, że perfekcyjnie skomponowany skład  dostosowany do indywidualnych potrzeb naszego dziecka – to cenny skarb, z którego warto korzystać jak najdłużej.

Karmienie piersią to niebagatelne i odpowiedzialne zadanie. Organizm kobiety powinien być  do niego odpowiednio przygotowany - odżywiony i nawodniony. Dzięki temu naturalne  wykorzystanie w procesie laktacji witamin i minerałów oraz wody nie wpłynie negatywnie na organizm matki, a dziecku zapewni wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Urozmaicone, regularne i lekkostrawne posiłki, około 2 litrów niegazowanych i niesłodzonych napojów dziennie to nie tylko  sprawdzone sposoby codziennego dbania o prawidłowy przebieg ciąży,  ale i nawyki warte kontynuacji w czasie karmienia piersią. Dieta, wspierana ukierunkowanymi na potrzeby matek i ich dzieci suplementami, sprzyja kobiecie zarówno w jej trosce o własny organizm, jak i w dostarczaniu  dziecku odpowiednio wartościowego pokarmu.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet