Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kolka u dzieci

Kolka jelitowa potocznie nazywana "kolką" jest bolesnym skurczem jelit w procesie rozwoju dziecka tzw. "prostowane jelit". Kolka najczęściej powoduje u dziecka krzyk i gwałtowne podkurczanie nóżek. Na ogół trwa przez pierwsze 3-4 miesiące. Najczęściej dokucza w porach popołudniowych jednak często wykazuje swoją aktywność także wieczorem.

czytaj więcej…
 

Opieka medyczna od pierwszych dni życia

W przypadku noworodka bardzo ważna jest opieka doświadczonego pediatry od pierwszych dni życia. Dlatego właśnie wielu rodziców wykupuje prywatne ubezpieczenia medyczne, by mieć pewność, że w razie potrzeby, dziecko będzie miało szybki dostęp do lekarza, badań i sprzętu medycznego. 
czytaj więcej…
 

Jak widzi Twoje dziecko?

Kiedyś powszechnie uważano, że noworodki nie odczuwają bodźców, a świat ich zmysłów w zasadzie nie istnieje. Dziś dzięki przeprowadzonym badaniom już wiemy, że choć nasze zmysły po przyjściu na świat są bardzo niedojrzałe, to jednak zakres bodźców odbieranych przez noworodka jest ogromny.

czytaj więcej…
 

Napięcie mięśniowe

napięcie mięśnioweJeżeli w czasie wizyty u pediatry okaże się, ze napięcie  mięsni u dziecka jest nadmierne lub zbyt słabe, wówczas dziecko zostaje skierowane do lekarza specjalisty -  neurologa. Taka wiadomość budzi duży niepokój w rodzicach. Nie ma co jednak martwić się na zapas.

czytaj więcej…
 

Test Apgar co to jest?

test apgar co to jestW szpitalu zaraz po porodzie, dzieci przechodzą swój pierwszy egzamin życiowy. Zostają poddane badaniu, testowi i lekarz sprawdza ich funkcje życiowe. Jest to również  pierwszy test jakiemu są poddawane noworodki w celu określenia zdolności adaptacyjnych nowo narodzonego dziecka poza łonem matki. Wykonuje się je w pierwszej, a później w piątej minucie życia. Nazwa testu Apgar pochodzi od nazwiska jego twórczyni, amerykańskiej lekarki Wirginii Apgar, specjalizującej się w anestezjologii i pediatrii. Ciekawostka: Czy wiesz, że każda pierwsza litera  z badanych parametrów w języku angielskim również tworzy nazwę :
A (appearance)P (pulse)G (grimace)A (activity)R (respiration)
czytaj więcej…
 

Kolka u niemowląt

Kolka u dzieci, jak ją przetrwać mniej boleśnieKolka przychodzi nagle i nie wiadomo skąd. Dziecko wpada w atak histerii, a rodzice rozkładają ręce, bo nie wiedza, jak pomóc dziecku. Każdy rodzic, który przeszedł te ataki wie, jak ciężko jest przetrwać ten okres, mimo iż lekarz utwierdza w przekonaniu, że to  minie z czasem. Zrozpaczonym rodzicom jednak wydaje się, że trwa to wieczność i końca nie widać. Jak w tym czasie pomóc dziecku oraz sobie?

czytaj więcej…
 

Kolka - prawdy i mity

Kolka niemowlęca,  zwana inaczej kolką jelitową to zespół objawów, które pojawiają się u najmłodszych dzieci - między trzecim a szóstym tygodniem życia i z reguły ustępują samoistnie, gdy niemowlę osiąga wiek 3-4 miesięcy. Charakteryzują się napadowym, intensywnym płaczem u dziecka ogólnie zdrowego lub krzykiem bez ustalonej przyczyny. Noworodek często ma zaczerwienioną, spoconą twarz, pokurczone nóżki oraz twardy, wzdęty i napięty brzuszek. Dodatkowo można usłyszeć wzmożoną perystaltykę jelit i oddawanie gazów. Często zdarza się ulewanie, a nawet wymioty.

czytaj więcej…
 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet