Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Do czego podłączone jest moje dziecko w szpitalu?

Wcześniaki przebywające na oddziałach wcześniaków (zwanych także oddziałami Intensywnej Opieki Medycznej, Wcześniaków i Patologii Noworodka, itp.) podłączone są do wielu urządzeń, które są niezbędne przede wszystkim do:

  • utrzymania właściwej temperatury ciała dziecka,
  • wspomagania oddychania,
  • monitorowania parametrów organizmu,
  • podawania pokarmu i leków.
czytaj więcej…
 

Kąpiel wcześniaka

 

Kąpiel należy do podstawowych zabiegów w pielęgnacji noworodków i niemowląt. Jest rutynowym zabiegiem wykonywanym każdego dnia.

Postęp w sposobie kąpieli niemowląt polega na wprowadzeniu płynu do mycia. Najlepsze płyny do mycia mogą być bezpiecznie używane nawet u wcześniaków. Została w nich zastosowana nowa generacja środków kosmetycznych, tzw. syndentów. Płyny do mycia zawierają duże cząsteczki, które mają idealne właściwości myjące i są łagodne dla bariery ochronnej naskórka.

czytaj więcej…
 

Codzienna pielęgnacja maluszka

Wpisany przez <a href='/spolecznosc/admin/Profil.html'>Źródło Fundacja wcześniak www.wczesniak.pl</a>   

Dzieci rodzą się z nienaruszoną, zdrową skórą. Różni się ona jednak od skóry dorosłych, tym że:

  • jest cieńsza;
  • ma mniej włókien elastynowych i krótsze włókna kolagenowe;
  • warstwa rogowa i gruczoły nie są w pełni rozwinięte;
  • posiada ograniczoną zdolność do wyrównywania odczynu pH, a system odpornościowy dopiero zaczyna działać.
czytaj więcej…
 

Dlaczego rodzą się wcześniaki?

Wpisany przez <a href='/spolecznosc/admin/Profil.html'>Źródło: Fundacja wcześniak www.wczesniak.pl</a>   

Istnieje wiele powodów przedwczesnych porodów. Najogólniej przyczyny wcześniactwa można podzielić na te, które są zależne oraz te, które są niezależne od stylu życia ciężarnej. Główne czynniki, na które mamy wpływ, a które przyczyniają się do przedwczesnych porodów to uciążliwość pracy, stresy, nadmierny wysiłek fizyczny, wiek poniżej 17 lub powyżej 35 roku życia, nadużywanie używek, znaczna nadwaga ciężarnej, nieodpowiednie odżywianie czy nawet nienależyta higiena osobista. Druga grupa czynników, na którą nie mamy wpływu, to zakażenia, wady budowy narządów rodnych, choroby przebyte przez ciężarną i inne.

czytaj więcej…
 

Wcześniaki w Polsce mają trudny start

W Polsce rocznie rodzi się  ok. 40 000 wcześniaków, co stanowi 10% wszystkich noworodków. Niestety w raporcie dotyczącym umieralności dzieci przedwcześnie urodzonych w krajach Unii Europejskiej znaleźliśmy się na drugim od końca miejscu.

czytaj więcej…
 

Nowa odsłona Kolorino – ubranka dla wcześniaczków

ubranka dla wcześniakówBlisko 10% dzieci urodzonych w Polsce to wcześniaki - każdego roku rodzi się ich około 24 tys. To duża grupa, o którą trzeba wyjątkowo zadbać - są maleńkie i kruche, wymagają szczególnej troski i opieki. A także – specjalnych ubranek.
Z problemem ubrania dla wcześniaczków spotykają się wszyscy rodzice. W ogólnodostępnej sprzedaży znajdują się ubranka dla noworodków o wzroście od 50 cm, o wiele za duże dla tych maluszków. Dlatego w ofercie Kolorino pojawiła się nowość – piękne, kolorowe ubranka już od 44cm, zapewniające komfort wrażliwej skórze, a także utrzymanie właściwej temperatury ciała.
czytaj więcej…
 

Jak opiekować się wcześniakiem?

jak opiekować się wcześniakiemDzieci urodzone przedwcześnie, nie są gotowe do życia poza ustrojem matki i wymagają szczególnej opieki. Pozostają pod ścisłą opieka lekarzy w szpitalu tak długo jak to jest konieczne, w zależności, z jakimi zaburzeniami przyszły na świat.  Najczęściej wypisywane są, kiedy nie ma już konieczności utrzymywania ich przy życiu za pomocą aparatury, osiągną wagę 2kg i samodzielnie przyjmują pokarm. Opieka nad tak kruchą i delikatna osóbką wywołuje panikę wśród rodziców, którzy w większości nie są gotowi na wcześniejsze przyjście dziecka na świat. Do tej pory nad jego rozwojem czuwali specjaliści, z dniem wyjścia do domu pozostają zdani na siebie.

Jak zatem opiekować się takim maleństwem?

czytaj więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet