Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Bezpieczeństwo dziecka w kuchni

„Dom to nie miejsce w którym mieszkasz, ale miejsce, gdzie ciebie rozumieją". To powiedzenie Janusza Morgensterna doskonale oddaje istotę sprzętów przez firmy FagorMastrecook. Tworzone  z pasją, eleganckie, proste w obsłudze, zróżnicowane pod względem funkcjonalnym mają służyć całej rodzinie, zapewnić komfort, wygodę oraz bezpieczeństwo użytkowania. Powszechnie wiadomo, że większość wypadków przytrafia się w domu, a dotyczą one przede wszystkim dzieci. Wielu rodziców nie zdaje sobie sprawy, że najzwyklejsze urządzenia mogą być przyczyną nieszczęścia. Dzieci zwykle nie mają jednego, ulubionego miejsca przeznaczonego tylko i wyłącznie do zabawy. Ich nieposkromiona ciekawość świata i chęć dotknięcia każdej rzeczy może prowokować bardzo niebezpieczne, nie tylko dla zdrowia, ale także i życia wypadki. Na rynku pojawiły się już przedmioty, które ułatwią utrzymanie bezpieczeństwa w domu np. silikonowe narożniki na ostre krawędzie mebli, zabezpieczenia na kontakty oraz tzw. stopery na wszelkie szafki i szuflady. Cóż jednak zrobić z kuchnią? Tyle tu ciekawych przedmiotów i sprzętów, które mogą być jednak bardzo niebezpieczne dla dziecka. Chociażby kuchenka, czy piekarnik - jedno dotknięcie może spowodować poważne poparzenie, a jeśli nawet skończy się na strachu, to i tak nie powstrzyma to naszego malucha przed kolejnymi eksperymentami. Dlatego, by zapobiec tego typu problemom firma FagorMastercook wprowadziła w swoim sprzęcie AGD szereg udogodnień, mając na względzie przede wszystkim dobro dzieci.

PŁYTA INDUKCYJNA ID64 S

Wspólne gotowanie to nie tylko doskonały sposób na spędzenie więcej czasu z dzieckiem, ale również
świetna zabawa. Do przygotowania potraw doskonale nadają się sprzęty firmy FagorMastercook, które
zostały tak zaprojektowane, by służyły potrzebom zarówno dzieci jak i ich rodziców. Płyta ID64 S z linii
Mastercook by Fagor, dzięki wykorzystaniu rewolucyjnego systemu, który zapewnia grzanie zimne w dotyku, znacznie minimalizuje ryzyko poparzeń. Płyta ID64 S działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Pomiędzy powierzchnią płyty a naczyniem na niej umieszczonym, wytwarza się zmienne pole magnetyczne. Jego działanie generuje ciepło, które pozwala na przygotowanie potraw znajdujących się wewnątrz naczynia. Wyjątkowość płyty polega na tym, że ona  sama nie nagrzewa się, co w znaczny sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa w domu. Dzięki temu, maluch, który dotknie powierzchni płyty nie poparzy się. Dodatkową zaletą jest również łatwość czyszczenia płyty – ponieważ jej powierzchnia pozostaje zimna przez cały czas gotowania rozlane potrawy nie przypalają się, płytę wystarczy tylko przetrzeć mokrą ściereczką i zastosować łagodny produkt czyszczący. Niewątpliwą zaletą płyty ID64 S, zwłaszcza przy posiadaniu małego dziecka,  
jest możliwość blokady panelu sterowania, co uniemożliwia zmianę wybranego ustawienia lub
niekontrolowane wyłączenie się płyty i w znacznym stopniu redukują ryzyko wypadków w domu.

PIEKARNIK MF-830 X
 

Idealnym rozwiązaniem do wspólnego pieczenia np. ciast będzie piekarnik MF-830 X z linii Mastercook by Fagor. Aby ograniczyć ryzyko związane z poparzeniami piekarnik posiada specjalną blokadę drzwiczek, dzięki któremu, nawet najbardziej dociekliwy maluch nie będzie w stanie ich otworzyć. Ponadto, by jeszcze zwiększyć bezpieczeństwo kręcących się po domu dzieci, drzwi piekarnika, wyposażone w potrójną szybę, która zawsze pozostaje zimna.  Firma FagorMastercook nie zapomniała również o wygodzie rodziców.
Piekarnik MF-830 X został wyposażony w wyjątkową funkcję „Automatic Chef", która zdecydowanie ułatwia proces pieczenia – wystarczy podać jedynie rodzaj potrawy oraz jej wagę a piekarnik automatycznie zrealizuje cały proces pieczenia, wybierając temperaturę, czas oraz program pieczenia. Dodatkowo MF-830 X oferuje szereg innych przydatnych w kuchni funkcji np. podgrzewanie – utrzymanie temperatury już gotowych potraw; rozmrażanie;  tradycyjne pieczenie – funkcja stosowana do pieczenia chleba, ciasta, babek oraz mięs; intensywne ogrzewanie z dołu z termoobiegiem - program doskonały do przygotowania tradycyjnej włoskiej pizzy) – silne ciepło dochodzi z dołu a wentylator rozprowadza je równomiernie, co powoduje, że ciasto staje się chrupiące. Wnętrze piekarnika powleczone zostało specjalną emalią Top Slide, która sprawia, że potrawy nie przywierają do piekarnika, ułatwiając w ten sposób jego czyszczenie.

LODÓWKA LCE-618 AX

Aby zapewnić całkowite bezpieczeństwo swojej rodzinie warto wyposażyć swoją kuchnię w lodówkę LCE-
618AX, Posiada ona wyjątkowy system dwóch agregatów - A.C.S. (Advanced Control System), który
pozwala w sposób niezależny, na regulację temperatury w chłodziarce i zamrażarce, utrzymując ją zawsze na stałym poziomie. Dodatkowo lodówka LCE-618AX została wyposażona w dwa wyjątkowe systemy: Multi Fresh (strefa świeże mięso) i Double Fresh (strefa świeże warzywa). Pierwszy z nich to specjalna komora, która dzięki  obiegowi zimnego powietrza, utrzymuje najlepsze warunki do konserwacji mięsa i ryb. Optymalnie dobrana temperatura i wilgotność zapewniają świeżość produktów przez długi okres. Komora ta może być również wykorzystana do przechowywanie owoców i warzyw. Drugi z systemów – Double Fresh – składa się z dwóch wysuwanych pojemników do przechowywania owoców i warzyw. Wewnątrz szuflad zastosowano specjalne membrany, których  zadaniem jest regulowanie optymalnego stopnia wilgotności oraz utrzymanie stałej temperatury. Dzięki temu warzywa i owoce nie wysuszają się i zachowują świeżość przez dłuższy czas. Lodówka LCE-618AX, dzięki specjalnej antybakteryjnej powłoce Biocare, zapewnia także bezpieczne przechowywanie żywności. Biocare to substancja pochodzenia naturalnego, której formuła jest oparta na jonach srebra, zaprojektowana tak, by uniemożliwić osadzanie się bakterii wewnątrz lodówki.
Pokryto nią ściany lodówki, tworząc tym samym skuteczną ochronę przed rozprzestrzenianiem się
drobnoustrojów. Przechowywana żywność chroniona jest przed atakiem grzybów i bakterii i tym samym na dłużej zachowuje świeżość oraz jakość.

ZMYWARKA ZWE-4657 FX

Po wspólnym gotowaniu nadszedł czas na zmywanie. Ponieważ czynność ta nie należy do
najprzyjemniejszych firma FagorMastercook poleca zmywarkę ZWE-4657 FX. Pozwoli ona znacznie
zredukować czas przeznaczony na zmywanie oraz zapewni higieniczną czystość naczyń. Zmywarka ZWE-
4657 FX z linii Mastercook by Fagor posiada specjalny program Hygienizer. Dzięki niemu naczynia i butelki myte są w temperaturze 70 C, a płukane w 75 C, co powoduję, że są perfekcyjnie czyste, gwarantując zdrowie i maksymalną higienę. Zmywarka została wyposażone również w czujnik zabrudzenia wody – Ecosensor, który mierzy stopień zmętnienia wody. Jeśli woda jest czysta zmywarka wykorzystuje ją ponownie, osiągając nawet do 25% oszczędności.  Dodatkową zaletą jest duża oszczędność energii i czasu, oczywiście przy zachowaniu doskonałej jakości zmywania. Łatwą obsługę zmywarki zapewni wyświetlacz elektroniczny, który pokaże rodzaj realizowanego programu, czas pozostały do końca, wybrane opcje, brak soli czy nabłyszczacza, czas pozostały do uruchomienia zmywarki (w przypadku opóźnionego startu) oraz komunikaty o zaistnieniu ewentualnych błędów lub awarii.

Ceny detaliczne produktów:
  • Płyta indukcyjna ID64 S Mastercook by Fagor - 3 049 PLN
  • Piekarnik MF 830 X Mastercook by Fagor - 3 189 PLN
  • Lodówka LCE-618 AX Mastercook by Fagor - 2 389 PLN
  • Zmywarka ZWE-4657 FX Mastercook by Fagor - 2 469 PLN


 Szukaj po słowach kluczowych: kuchnia  bezpieczeństwo  dziecko  gotowanie  mama  mastercook  
Autor/dodał :
kasia
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet