Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Noworodki i niemowlaki
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Notice: Undefined index: view in /_pl/pm/components/com_content/views/article/view.html.php on line 156

Notice: Undefined index: view in /_pl/pm/components/com_content/views/article/view.html.php on line 158

Jak wygoić pępek noworodka?

jak wygoić pępek u noworodkaWygojenie sie pępka noworodka trwa około 2 tygodni, oczywiście zdarza się że trwa to trochę dłużej. Do czasu zagojenia i momentu odpadnięcia kikuta musimy o pępek dbać i obserwować go. Należy przemywać go 70 % spirytusem i pędzlować gencjaną. Musimy uważać aby nie zamoczyć pępka i w żaden sposób nie podrażniać. Gdy odpadnie kikut też należy jeszcze przez przynajmniej trzy dni o niego dbać.

Może nas zaniepokoić, gdy gojenie się kikuta trwa bardzo długo, gdy coś się z niego sączy i brzydko pachnie. Powinno nas zaniepokoić, gdy dziecko ma podwyższoną temperaturę ciała albo pierścień wokół kikuta jest spuchnięty. Wtedy należy udać się do pediatry.

  Szukaj po słowach kluczowych: pępek  noworodek  niemowlę  gojenie  
Autor/dodał :
redakcja
 

Komentarze (2)

...
0
zgadzam sie w 100% tylko spirytus i to najlepiej jeszcze taki nie rozcieczony ocenisept jest do kitu nie wysusza
mama dwojeczki , styczeń 09, 2013
...
0
Stanowczo odradzam Octenisept do przemywania pępka u noworodków. Używałam go i w konsekwencji moje dziecko miało odcinany chirurgicznie kikut pępowinowy w wieku 8,5 tygodnia. Pani chirurg powiedziała, że teraz jest plaga nie odpadających pępków dezynfekowanych Octeniseptem. Po zabiegu został jeszcze kawałeczek kikutka - przemywałam to spiytusem i odpadło już po kilku dniach.
mama Jasia_ , maj 04, 2012

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet