Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

O DWÓCH TAKICH CO UKRADLI KSIĘŻYC

Napisaną przez Kornela Makuszyńskiego w 1928 roku powieść o przygodach Jacka i Placka niewątpliwie rozsławiły adaptacje filmowe: czarno-biała Jana Batorego z 1962 roku (z udziałem braci Kaczyńskich, którzy wtedy nawet nie marzyli o karierze politycznej) i animowana z muzyką zespołu Lady Pank z 1989 roku. Kiedy przyszła kolej na teatr, po książkę sięgnął reżyser i twórca słynnych spektakli dla dzieci i młodzieży Cezary Domagała, zachęcony sukcesem innej książki Kornela Makuszyńskiego zaadaptowanej na scenę, a mianowicie „Awantury o Basię” (premiera w Teatrze Rampa w 2013).

Wraz z kompozytorem Tomaszem Bajerskim stworzyli musical familijny "O dwóch takich, co ukradli księżyc" - barwną muzyczną opowieść o przygodach niesfornych, a nawet złośliwych bliźniaków z „ miasteczka o skromnej nazwie Zapiecek”, którzy opuścili rodzinne strony w poszukiwaniu bogactwa i szczęścia nie związanego jednak z żadną uczciwą pracą... Zawarte w musicalu 23 mądre a jednocześnie zabawne piosenki idealnie oddają przesłanie Makuszyńskiego. Przypominają o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero  w kontekście braku kogoś lub czegoś, ile musimy sami doświadczyć, aby zrozumieć prawdy oczywiste i podkreślają, że miłość matczyna może znieść bardzo wiele i jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Prapremiera musicalu Domagały i Bajerskiego miała miejsce w 2002 roku w Teatrze „Nowym”, którego dyrektorem był wówczas Adam Hanuszkiewicz. Spotkała się wtedy z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i publiczności. Obecna inscenizacja będzie zupełnie odbiegać od tej z przed 12 laty m. in. za sprawą Małgorzaty Szydłowskiej , autorki bardzo efektownej, współczesnej scenografii i kostiumów, nowej, współgrającej z inscenizacją, aranżacji muzycznej utworów przygotowanych przez młodego kompozytora i aranżera Andrzeja Bonarka oraz choreografii Marty Domagały.

W spektaklu zobaczymy cały zespół Teatru Rampa. W role Jacka i Placka wcielą się Dorota Osińska (obdarzona wspaniałym talentem wokalnym, doskonale znana widzom Rampy) oraz Michalina Brudnowska ( gościnnie) .

Premiera musicalu familijnego "O dwóch takich, co ukradli księżyc..." odbędzie się 27 marca o godz. 19.00 w Międzynarodowy Dzień Teatru w roku Jubileuszu 40-lecia Teatru Rampa!

Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet