Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Na co przeznaczyć 1%?

Do 30 kwietnia masz czas, żeby złożyć roczne zeznanie podatkowe. Wysyłając deklarację do urzędu skarbowego, pamiętaj o przekazaniu 1% podatku. To, komu podarujesz tę kwotę, zależy wyłącznie od ciebie. Obowiązkiem każdego podatnika jest rozliczenie PIT online lub złożenie wydrukowanej deklaracji w urzędzie skarbowym. Od 2004 roku istnieje możliwość przekazania 1% podatku wybranej organizacji pożytku publicznego.

Wspomóż fundacje podatkiem

Ten jen jedyny raz w roku możesz zdecydować o tym, na co przeznaczysz płacony podatek. Dlatego wykaż się empatią i zostań człowiekiem dobrej woli, wspierając fundacje 1% podatku. One liczą na pomoc podatników, ponieważ pozyskiwanie darczyńców jest coraz trudniejsze. Nie pozostawaj więc obojętny na los potrzebujących, nie patrz biernie na krzywdę innych.

1% podatku możesz przekazać na dowolny cel. Wesprzyj fundację pomagającą osobom biednym, niepełnosprawnym lub chorym. Możesz też pomóc zwierzętom, wspierając organizacje działające na rzecz przyrody.

Zanim przekażesz 1% podatku, sprawdź listę OPP

Pamiętaj, że nie wszystkie fundacje możesz wesprzeć 1% podatku. Pomoc finansowa dotyczy wyłącznie tych organizacji pożytku publicznego, które znajdują się na oficjalnej liście OPP, co roku aktualizowanej przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Jeżeli fundacja nie znajduje się w tym spisie, nie otrzyma od ciebie finansowego wsparcia. Nawet wtedy, gdy podasz jej poprawne dane i złożysz rozliczenie PIT online lub standardowo w terminie.

Rozlicz PIT szybko i wygodnie

Szybkie i wygodne wypełnienie rocznej deklaracji umożliwia podatnikom większość fundacji, np. WWF. Jest to organizacja chroniąca wymierające gatunki i stojąca na straży środowiska naturalnego. Na swojej stronie internetowej udostępnia bezpłatny program PIT do pobrania. Dzięki temu możliwe jest sprawne rozliczenie PIT online lub uzupełnienie formularza – z wyeliminowaniem błędów rachunkowych, które są częste w przypadku ręcznego wypełniania deklaracji.

1% podatku nic cię nie kosztuje

Nie miej oporów przed przekazaniem 1% podatku. Wspomagając wybraną organizację pożytku publicznego w ten sposób, nie wydajesz ani jednej dodatkowej złotówki. Wyliczana kwota stanowi część podatku przekazywanego na rzecz urzędu skarbowego.

Jeśli więc przyjmiesz postawę obojętną wobec potrzebującej fundacji, cała kwota podatku powędruje bezpośrednio do fiskusa. Nie skorzysta na tym ani organizacja, ani tym bardziej ty. 
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet