Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Zanim przywita nas słońce i plaża

 jaki filtr wybrać żeby zabezpieczyć skóręWiosną łapczywie chwytamy ciepło i energię, jakie daje nam słońce. Dzięki niemu mamy mocniejsze kości, mamy więcej optymizmu i ochoty do życia.Wszyscy jednak powinniśmy pamiętać o tym, że korzystanie ze słońca wymaga umiaru.

 

Zbyt intensywne opalanie się może sprzyjać nowotworom skóry, w tym jego najgorszej złośliwej postaci-czerniakowi. Za nowotwory złośliwe skóry odpowiadają przede wszystkim promienie UVB. To one powodują, że nasza opalenizna jest z początku czerwona i piekąca, a tego typu poparzenia są niezwykle niebezpieczne.

Pozostawiają na skórze trwałe piętno, które po kilkunastu nawet latach może się ujawnić jako czerniak. Oczywiście promieniowanie UVA również nie pozostaje bez złego wpływu na zdrowie naszej skóry. Co prawda nie parzy, ale uszkadza włókna kolagenowe i elastylowe.

Zarówno promienie UVA, jak i UVB szkodzą najbardziej osobom o włosach blond lub rudych, o jasnej karnacji. Na czerniaka chorują najczęściej ludzie, którzy przez cały rok pracują głównie w zamkniętych pomieszczeniach, czyli są mniej narażeni na działanie promieni słonecznych, a w czasie urlopu wakacyjnego za wszelką cenę jak najszybciej chcą się opalić. Również osoby z dużą ilością znamion barwnikowych, zwanych powszechnie pieprzykami powinny strzec się słońca.

Nie każdy czerniak jest czarny, zdarza się bowiem, że ma takie samo zabarwienie jak nasza skóra. Wówczas trudniejszy do wykrycia, ale na szczęście zdarza się zdecydowanie rzadziej niż czerniak rozwijający się wokół zmian barwnikowych naszej skóry.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet