Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Zadbaj o swoją mamę nie tylko w Dzień Matki!

Akcja edukacyjna „Hormony – nasz wspólny temat” ma na celu uwrażliwienie kobiet na to, jak ważna jest bliskość, zrozumienie i umiejętność rozmowy na istotne, choć trudne tematy  w relacjach matki i córki. Te dwie najbliższe sobie kobiety, bardzo często – mimo najszczerszych chęci – nie potrafią lub wstydzą się ze sobą rozmawiać w sposób szczery i otwarty. Tymczasem wszystkie kobiety na całym świecie przechodzą w życiu dokładnie te same etapy: dorastanie, dojrzewanie, pierwsza miłość, inicjacja seksualna, macierzyństwo, czy klimakterium. Dlatego nikt inny nie zrozumie tak dobrze kobiety jak druga kobieta.
 
  • Rozmawiaj ze swoją mamą o tym, jak się czuje
Jeśli Twoja mama zbliża się do 50-go roku życia, prawdopodobnie wchodzi już w okres menopauzy. Wydaje Ci się, że nie zrozumiesz tego etapu w jej życiu? Przypomnij sobie burzę hormonów jaką przeżywałaś w trakcie dojrzewania. Niektóre objawy przekwitania
i dojrzewania są bardzo podobne. W organizmie Twojej mamy zachodzi cykl poważnych zmian – fizycznych, jak i psychicznych. Depresja, obawa przed nowym, zupełnie innym etapem życia, subiektywna utrata atrakcyjności, nadmierna potliwość i kilka zbędnych kilogramów – to najczęstsze skojarzenia ze zbliżającym się klimakterium. Tymczasem nowoczesne metody hormonalnej terapii menopauzalnej, np. te przezskórne, pozwalają zapomnieć o przykrych dolegliwościach związanych z menopauzą.
 
  • Inspiruj swoją mamę do działania
Odchowane (lub prawie odchowanie) dzieci to więcej czasu dla siebie samej. Niestety większość kobiet, które ostatnie lata poświęciły na pracę lub wychowanie potomstwa, zupełnie zapomniała o tym co dawniej sprawiało im przyjemność. Spytaj swoją mamę, jakie miała zainteresowania w młodości i pomóż jej wrócić do dawnych pasji. Śpiewała w szkolnym chórze? Znajdź w swojej okolicy zespół muzyczny złożony z dojrzałych kobiet! Malowała? Podaruj jej sztalugę lub zapisz na kurs rysunku! A może naucz mamę obsługi Internetu? W sieci jest bardzo dużo portali adresowanych do kobiet dojrzałych (np. www.opiekamenopauzalna.pl, www.onaonaona.pl), na których można poczytać materiały eksperckie lub poznać inne kobiety w podobnej sytuacji życiowej.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (1)

Katarakta
weendy
U mojej mamy wykryto zaćmę, ale nie bardzo chce się poddać operacji/zabiegowi. Twierdzi, że póki co widzi, a później to nie wiadomo jak się przyjmie soczewka itd. Czy miałyście do czynienia z zaćmą? Czy rzeczywiście można widzieć gorzej po operacji? Lepiej poczekać, czy operować szybko?
weendy , maj 28, 2011

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet