Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Wysyłaj na dietę

dieta odchudzającaDukana, Kwaśniewskiego, Kopenhaska, 1001 kalorii… to nazwy diet, które w ostatnim czasie biją rekordy popularności w Polsce. Jest to najlepszy dowód no to, że trend na zdrowe i świadome odżywianie stale się rozwija i z roku na rok zyskuje coraz więcej fanów. Dlatego jeśli jeszcze nie zdecydowałeś jaki kierunek studiów wybrać, aby w przyszłości z łatwością znaleźć pracę, pomyśl o dietetyce.

W związku z ujemnymi skutkami rozwoju cywilizacyjnego, czyli wzrostem liczby osób cierpiących na otyłość, zapotrzebowanie na usługi i kształcenie wykwalifikowanej kadry specjalizującej się w żywieniu ciągle wrasta. Na zdrowej i zbilansowanej diecie zależy coraz większej liczbie Polaków. Dlatego dietetyk jest  jednym z zawodów, który w ostatnich latach zyskał bardzo na popularności i zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny nadal wzrasta.

Dieta dla Ciebie
Problemy związane z nadwagą przestały już być uważane jedynie za problem natury estetycznej. Dziś każdy z nas zdaje sobie sprawę z niekorzystnych skutków spożywania fast-foodów czy słodyczy w nadmiernych ilościach. Jednak mimo to, nie każdy potrafi skonstruować dietę odpowiednią dla siebie. Zależy ona bowiem od wielu czynników, takich jak aktualna waga i wzrost, ale również wiek czy stan naszego zdrowia. Tu z pomocą przyjść nam może dietetyk, który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu z pacjentem jest w stanie dobrać i zaproponować dietę dostosowaną do potrzeb każdego z nas. Aby zdobyć tę specjalistyczne umiejętności i móc pomagać innym należy ukończyć kierunek dietetyka, który pozwala zdobywać wiedzę z zakresu żywienia. – Coraz więcej ludzi świadomie dba o swoją kondycję. Jednak nie każdy potrafi poradzić sobie z tym wyzwaniem sam. Myślę, że właśnie dlatego ten kierunek studiów w ostatnim czasie tak zyskał na popularności – mówi Luiza Kalupa z Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej w Poznaniu.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet