Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Soczewki progresywne – wygoda ponad wszystko

Soczewki progresywne gwarantują użytkownikom wygodę i wyraźne widzenie. Jest to swego rodzaju fenomen w dziedzinie okulistyki i na pewno po 40. roku życia warto spróbować, czy i nam ułatwią życie.


Soczewki progresywne należą do najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie okulistyki zaraz po soczewkach torycznych. Niegdyś osoby, które dotknęła prezbiopia, czyli w okolicach 40. roku życia, były skazane na noszenie okularów, najczęściej kilku par – do patrzenia w dal, bliż itd.

Okulary progresywne – jedna para zamiast kilku

Obecnie istnieją okulary ze szkłami progresywnymi, które pozwalają na noszenie wyłącznie jednej pary. Jednak jeżeli nigdy nie nosiliśmy okularów, może się to okazać dla nas niezbyt komfortowe. Będziemy musieli:
  • przyzwyczaić się do obcego ciała na naszych oczach,
  • polubić swój nowy wygląd – wizerunek w okularach,
  • przyznać się publicznie do starzenia,
  • nauczyć uprawiać sport w okularach itd.
Nie każdemu z nas odpowiada to wszystko. Często pragniemy zachować dla siebie nasz wiek, więc tym bardziej nie chcemy go okazywać, zakładając okulary tzw. „do czytania”. Właśnie z takich przyczyn warto spróbować, co dają soczewki progresywne.

Soczewki progresywne – nowoczesne kontakty

Soczewki progresywne działają tak, jak okulary ze szkłami progresywnymi
, z tą przewagą, że zachowują rzeczywiste rozmiary przedmiotów, nie zniekształcają obrazu i pozwalają na ostre widzenie peryferyjne, prócz oczywiście dali i bliży. Przejście od patrzenia w dal i bliż oraz odległości pośrednie odbywa się płynnie i wymaga dosłownie chwili nauki. Takie soczewki to najlepsze rozwiązanie dla aktywnych ludzi, pracujących zawodowo, uprawiających sporty itd. Zapewniają całkowitą wygodę i bezpieczeństwo, a nie zdradzają naszego wieku, bo są niewidoczne na naszej gałce ocznej.

Przygotowani na lato

Soczewki progresywne pozwalają ponadto nosić okulary przeciwsłoneczne bez potrzeby dodatkowej korekcji, co jest całkowicie niemożliwe, gdy nosimy okulary. Dzięki temu, gdy nadchodzi lato, możemy swobodnie wybierać w salonie optycznym szkła i oprawki, bowiem dzięki soczewkom nie musimy się o nic martwić.

Nie poradzisz nic na prezbiopię

Niestety pogorszenia wzroku wraz z wiekiem nie da się uniknąć lub jemu zapobiec. Można stosować dietę bogatą w antyoksydanty czy luteinę, jednak wraz z wiekiem dostaniemy siwych włosów i pogorszy nam się wzrok – z rozpiętości akomodacji około 14 dioptrii (tyle jest w wieku młodzieńczym), po 40. roku życia ów rozpiętość akomodacji spada aż do 2-3 dioptrii, co bezpośrednio wpływa właśnie na to, że nie widzimy wyraźnie przedmiotów z bliska. Dlatego warto skorzystać z odkryć nauki i pozwolić sobie poprawić komfort życia. Co ważne, soczewki progresywne należy dobrać u lekarza okulisty, aby były dobrze dopasowane i gwarantowały maksymalną ostrość widzenia.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet