Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Nowoczesne metody walki z uzależnieniem od papierosów

Wraz z rozwojem techniki i wiedzy, pojawia się coraz więcej sposobów na to, by trwale zerwać z nałogiem tytoniowym. Należy jednak mieć świadomość, że uzależnienie od nikotyny przejawia się w różnych aspektach, zarówno psychicznych, jak i fizycznych.  Nie wystarczy zastosować jedną metodę, by uwolnić się od papierosów. Koniecznie trzeba w to jeszcze uwierzyć, mieć silną wolę i wytrwałość. Niemniej nowe sposoby mogą okazać się niezwykle przydatne dla wszystkich tych, którzy chcą przestać palić.


Jedną z najnowszych metod na odstawienie papierosów jest e-papieros. Można ich używać praktycznie wszędzie. Dotychczas nie uchwalono żadnych regulacji prawnym zabraniających ich używanie w miejscach publicznych. Ich zaletą jest to, że nie zawierają substancji smolistych czy też rakotwórczych. Mogą okazać się skutecznym narzędziem w walce z nałogiem tylko wtedy, gdy będą częścią kuracji polegającej na stopniowych ograniczaniu palenia. Jednak coraz częściej stają one tylko substytutem papierosa wszędzie tam, gdzie ustanowiony jest zakaz palenia. Niebezpieczne jest również to, że stają się one modne wśród młodzieży, dla której mogą okazać się pierwszym krokiem na drodze do nałogu.


Do najnowszych metod wspomagających trudny okres rzucania palenia zaliczyć można również internetową platformę coachingu zdrowia iCoach. Została ona opracowana w oparciu o najnowsze badania naukowe, wiedzę doświadczonych psychologów oraz ekspertów z dziedziny komunikacji, a także w oparciu o praktykę kliniczną. W pozostałych krajach UE odsetek ludzi, którzy z pomocą tej platformy zerwali z nałogiem jest stosunkowo duży. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest skierowany zarówno do tych, którzy są przekonani o konieczności rzucenia nałogu, jak również do tych, którzy dopiero zastanawiają się nad tym krokiem. Szczegółowe informacje może uzyskać pod adresem http://www.exsmokers.eu/pl-pl/icoach


Pewnym rozwiązaniem, bazującym na nowych rozwiązaniach technicznych jest również biorezonans. Jest to dość skuteczny sposób, pozwalający uwolnić się spod wpływu nikotyny. Tak jak w przypadku każdej innej metody, tak i w tej niezbędna jest silna wola i szczere chęci rzucenia nałogu.
Mówiąc o najnowszych metodach walki z papierosami, warto wspomnieć o pomyśle sprzedawania papierosów w jednolitym opakowaniu. Dodatkowo mają pojawić się na nich fotografie obrazujące skutki palenia papierosów. Niestety ten pomysł nie dotarł jeszcze do Polski.


Co jakiś czas pojawiają się z pozoru cudowne sposoby na rzucenie palenia. Wymyślane są przez coraz to nowe osoby, które takie metody firmują własnym nazwiskiem. Tak naprawdę, wszystko to opiera się na silnej woli i chęciach osoby uzależnionej. To od niej tak naprawdę, a nie od danej kuracji czy specyfiku, będzie zależał sukces. Warto więc zdecydować się na rzucenie palenia i być do tego całkowicie przekonanym. 
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet