Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Endometrioza, mój partner i ja

Endometrioza jest chorobą przewlekłą, ponadto niezwykle uciążliwą, przebiegającą z okresami bólu i znacznego pogorszenia komfortu życia. Bolesne stosunki seksualne, huśtawki nastroju, dezaprobata wobec własnego ciała, kobiecości i seksualności to skutki uboczne, które dotykają kobiety, ale również jej partnera. Jak żyć z tą chorobą i utrzymać szczęśliwy związek? Czy kobiety z endometriozą mają rezygnować z seksu? Czy ich partnerzy potrafią to zrozumieć?
 
Wiedzę na temat bólów miesiączkowych oraz świadomości endometriozy sprawdziło ogólnopolskie badanie*, przeprowadzone na grupie 1670 respondentów.
 
SONDAŻ - *Badanie na temat bólów miesiączkowych oraz świadomości endometriozy
Badanie na temat bólów miesiączkowych oraz świadomości endometriozy zostało przeprowadzone na zlecenie Bayer Schering Pharma metodą webankiety, na grupie 1670 respondentów - 1254 kobiet i 416 mężczyzn, w wieku 18-30 lat. Prawie 16% kobiet uznało, że silny ból miesiączkowy jest czymś naturalnym. Co druga kobieta (55%) odczuwa go za każdym razem, a co trzeciej (31%) ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Aż 75% kobiet, z powodu bólu towarzyszącemu miesiączce, musi zrezygnować z aktywności fizycznych lub spędzić trudne dni w łóżku. Akceptacja bólu i brak świadomości, że nie jest on „czymś naturalnym” sprawia, że 56% kobiet nie zgłosiło tego problemu lekarzowi. Tymczasem wśród kobiet z bolesnym miesiączkowaniem, częstość występowania endometriozy waha się od 40% do 60%, a wśród kobiet skarżących się na ból w obrębie miednicy mniejszej, częstość występowania endometriozy może sięgać 75%. Badanie wykazało, że 62% kobiet (i 81% mężczyzn) nie słyszało o tej chorobie, a 85% chciałoby wiedzieć o niej więcej i upewnić się, czy endometrioza ich nie dotyczy. Respondenci (98% kobiet i 93% mężczyzn) podkreślili potrzebę edukacji na temat miesiączkowania przyznając jednocześnie, że głównym źródłem ich wiedzy jest prasa/internet (84% kobiet i 71% mężczyzn). Zaledwie co druga kobieta rozmawia na temat menstruacji z matką, koleżanką, bądź lekarzem, a także ze swoim partnerem (61% kobiet).

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (1)

...
Alka30
Niestety już od 4 lat leczę się na endometriozę, w tym czasie miałam 2 laparotomie. Po wykryciu choroby musiałam dużo w swoim życiu zmienić. Przy endo trzeba zdrowo się odżywiać, zrezygnować ze słodyczy i dużo się ruszać. Bardzo ważne w diecie są probiotyki, które wzmacniają odporność organizmu. Od roku zażywam doustny probiotyk provag z bakteriami mlekowymi, który chroni mnie przed infekcjami moczowo-płciowymi Odkąd go stosuje nie miałam żadnej nieprzyjemnej infekcji, dobrze się czuje i nie mam problemów jelitowych.
Alka30 , wrzesień 15, 2012

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet