Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Dieta zbilansowana dla zdrowej mamy

Nie jest żadną nowością fakt, iż dzisiejszy świat, w porównaniu do rzeczywistości naszych matek, czy babć, bardzo się zmienił. Dotyczy to większości, jak nie wszystkich sfer naszego funkcjonowania włącznie ze stylem życia, pracą, żywieniem, jak również wychowywaniem dzieci. Główną chorobą, którą spokojnie można mianować cywilizacyjną jest wszędobylski brak czasu. Konsekwencje jego deficytu ponosimy codziennie, a szczególnie dotkliwie odczuwa to nasze zdrowie, kondycja fizyczna i psychiczna.

Każda kobieta, niezależnie od wieku, stanu fizjologicznego, pochodzenia, czy statusu ekonomicznego i wykonywanego zawodu chce czuć się piękna, atrakcyjna i zdrowa. Aby do tego dążyć, często szuka sposobu, w jaki może ten cel osiągnąć. Z powodu natłoku obowiązków, wymagań i prac, zwraca uwagę na metody, które obiecują jej szybkie efekty, redukcję masy ciała i poprawę wyglądu w bardzo krótkim czasie. Często zdarza się, iż ulega tym namowom. Niestety każda zmiana, aby była trwała, wymaga czasu. Ów czas potrzebny jest na wdrożenie pewnych schematów postępowania, wyrobienia nawyku, co w konsekwencji zaprocentuje trwałą zmianą. Niestety jeśli wybieramy krótkotrwałe diety odchudzające, alternatywne jadłospisy i mordercze treningi, bardzo szybko się zniechęcamy, rezygnujemy z obranych celów i postanowień, gdyż podjęty wysiłek okazał się dla nas za ciężki. Aby tak się nie stało, należy prawidłowo i mądrze obmyśleć strategię działania, gdyż zdrowa mama to zdrowe dziecko.

Najlepiej zacząć od diety

Według znanego kanadyjskiego ministra zdrowia Lalonde’a, styl życia i ściśle związana z nim dieta aż w 50% jest determinantem naszego zdrowia i samopoczucia. Dlatego też to właśnie od niej powinniśmy zacząć, chcąc zadbać o zdrowie i dobrą kondycję. Najbardziej uniwersalnym, aczkolwiek skutecznym wyborem jest dieta zbilansowana. To racjonalny oraz najlepiej przebadany sposób żywienia. Zawiera on zasady dotyczące regularnego spożywania posiłków, zrezygnowania z tłustych mięs i wędlin oraz podrobów, odstawiania lub ograniczenia spożycia soli, cukru, żywności typu fast-food i innej przetworzonej. Zadaniem diety zbilansowanej jest nauka poprawnych zasad zdrowego żywienia, wyrównanie i eliminacja niedoborów pokarmowych oraz ewentualnie redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dieta ta ułatwia także dokonywanie świadomych wyborów dotyczących żywności, którą spożywamy. 
Propagowany tak powszechnie zdrowy styl życia nie tylko przez dietetyków, ale przed wszystkim przez osoby, które osiągnęły sukces  w redukcji masy ciała ma coraz więcej zwolenników wśród przyszłych lub teraźniejszych matek. Są one bardziej świadome swoich potrzeb żywieniowych, a także realizują przez to w pełni troskę o zdrowie i życie swego maluszka. Jednakże wiele matek, pomimo wyjątkowo dobrej ogólnej znajomości zasad zdrowego żywienia, wciąż nie wie lub nie jest pewnych, jak wykorzystać tę wiedze w praktyce. Kluczem do celu i swoistą pomocą może być w takich wypadkach portal DIETMAP.PL. Zbilansowana dieta DietMap tworzona jest przez wykwalifikowanych dietetyków klinicznych w oparciu o najnowsze zalecenia i normy polskiego Instytutu Żywności i Żywienia i Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Jest to zatem całkowicie pewna i bezpieczna droga pozyskania diety, która nie tylko będzie zgodna z najświeższymi rekomendacjami i wynikami badań naukowych, ale także dostosowana do indywidualnych potrzeb zarówno matki jak i dziecka.  Oprócz diety zbilansowanej, DIETMAP.PL posiada w swojej ofercie również dietę cukrzycową, wegetariańską, wygodną, a nawet bezglutenową. Wszystkie plany żywieniowe są pełnowartościowe i urozmaicone, dzięki czemu ich stosowanie nie prowadzi do niedoborów pokarmowych. Jeśli zależy Ci na profesjonalnym podejściu do odżywania i szeroko pojętego zdrowego stylu życia,  tą drogą dojdziesz najkrócej do celu.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet