Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Coraz więcej Polaków cierpi na Syndrom Widzenia Komputerowego

Syndrom Widzenia Komputerowego (Computer Vision Syndrome) to schorzenie, na które uskarża się coraz więcej Polaków. Jego główną przyczyną jest nadmierne korzystanie z urządzeń posiadających ekrany neonowe, takich jak telewizory, czy monitory. W 1994 roku The American Academy of Ophthalmology stworzyła definicję tzw. Syndromu Widzenia Komputerowego, uznając, że jest to "złożony zespół problemów dotyczący oczu i widzenia, który odczuwa się w trakcie korzystania z komputera lub powiązanych czynności". Składa się na niego zespół oznak i objawów, których zwykle doznają użytkownicy komputerów – pieczenie oczu, czy też ból karku.

Wprawdzie w Polsce normy prawne nie klasyfikują Syndromu Suchego Oka jako schorzenia, nie można jednak bagatelizować tego zjawiska. Odbieramy coraz więcej sygnałów na temat negatywnych skutków nadmiernej pracy z komputerem. Na rynku dostępne są już skuteczne rozwiązania, mające  przeciwdziałać temu schorzeniu  – informuje Łukasz Karnas z GUNNAR Optiks Polska.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet