Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Co Polacy wiedzą o padaczce?

padaczka co to jest i jakie są objawyW Polsce żyje ok. 400 tysięcy ludzi chorych na padaczkę. Co roku zapada na nią 40-70 osób na każde 100 tysięcy. W 6 przypadkach na 10 nie znamy przyczyny choroby. Na padaczkę może zachorować każdy i w każdym wieku.  Czy w związku z tym nie powinniśmy wiedzieć co to za choroba?

Co Polacy wiedzą o padaczce?

Najnowsze badania opinii (Badanie PRO-EPI) przeprowadzone na zlecenie Polskiego Towarzystwa Epileptologii i firmy UCB przez Instytut Badawczy Pentor pokazują, że 89% Polaków słyszało o padaczce, a 80% naszych rodaków prawidłowo kojarzy podstawowy objaw padaczki, czyli występowanie drgawek ciała raz na jakiś czas.
Niestety w naszym społeczeństwie cały czas funkcjonują błędne stereotypy dotyczące podłoża i leczenia padaczki, a także właściwej pomocy chorym. Choć mamy już XXI wiek, 13% polskiego społeczeństwa mylnie postrzega padaczkę jako chorobę psychiczną, a 29% Polaków uważa ją za chorobę nieuleczalną.

Padaczka to choroba, która może mieć różne oblicza – objawia się nie tylko poprzez napady toniczno-kloniczne, ale także na przykład chwilową utratą świadomości – (wyłączenie). Padaczka jest uciążliwa dla chorych, ale niekiedy można ją nawet zupełnie wyleczyć.

Strona 1 z 4

« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Komentarze (3)

...
tulipanek
Dziękuję za ten artykuł!
Choruję na padaczkę od 3 lat i wiem jak ludzie reagują na moje ataki. To przykresmilies/sad.gif
tulipanek , styczeń 26, 2011
Dzięki
annaszura
dobrze, że piszecie o takich rzeczach smilies/smiley.gif
annaszura , styczeń 27, 2010
...
do_you_get_me
Ludzie nic o tej chorobie nie wiedzą! Moja koleżanka ma padaczke i przy ataku mało co jej ludzie nóg i rąk nie połamali nie mówiąc już o uduszeniu.. to przykre.....
do_you_get_me , grudzień 03, 2009

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet