Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Wakacje w Kenii – komu się spodoba?

W Kenii zobaczymy całą Afrykę „w pigułce”, a jednocześnie będziemy mieli znacznie więcej przestrzeni niż w zawsze tłocznym Egipcie czy Tunezji. To miejsce idealne dla rodzin z dziećmi, które zachwycą się egzotycznymi zwierzętami w parku Masai Mara, lecz także dla miłośników dzikiej przyrody, fotografii czy po prostu dla osób pragnących odpocząć od niskich temperatur panujących w Polsce. Jak tanio wyjechać do Kenii?

W Afryce czeka na nas mnóstwo atrakcji, jednak najpierw musimy pokonać daleką drogę, aby móc je podziwiać. Aby wakacyjny wyjazd do Kenii nie nadwerężył domowego budżetu, warto odpowiednio wcześnie poszukać korzystnych ofert typu all inclusive, np. na stronie biura podróży http://www.fly.pl/wycieczki/kenia/. Mając wszystko w cenie, nie będziemy narażenia na dodatkowe, zaskakujące nieraz wydatki. Przed wyjazdem dobrze jest wszystko dokładnie przemyśleć i zaplanować – przejrzeć dostępne hotele w Kenii i zastanowić się, jaki standard będzie dla nas optymalny. Możemy także na własną rękę znaleźć tanie bilety lotnicze lub korzystne połączenia.


Raj dla miłośników przyrody

Rezerwat narodowy Masai Mara to wymarzone miejsce dla wszystkich osób, które lubią obserwować dzikie zwierzęta oraz podziwiać egzotyczną roślinność. Podczas safari zobaczymy mnóstwo niecodziennych gatunków, które przemierzać będą rozległą przestrzeń parku. Chociaż oglądać je będziemy oczywiście z bezpiecznego miejsca, to i tak bliskie spotkania z nimi będą bez wątpienia bardzo emocjonujące. Na terenie parku narodowego zobaczymy wiele niezwykłych gatunków ptaków, lwy, szakale czy hieny – zwierzęta znane nam do tej pory jedynie z filmów przyrodniczych! Warto odwiedzić także piękne afrykańskie jezioro Turkana, czy też wspiąć się na których z pobliskich górskich szczytów.


Coś dla odkrywców

Niezwykły afrykański klimat poczujemy już na lotnisku, zaraz po wyjściu z samolotu. Istnieje jednak o wiele więcej możliwości, aby poznać tutejszą kulturę, zwyczaje, prawdziwe codzienne życie. Jeżeli niestraszne nam przygody oraz nieco mniej cywilizowane warunki, wybierzmy się na wyprawę do któregoś ze slumsów np. w Nairobi. Warto zatrzymać się także w którejś z małych wiosek, gdzie nie ma prądu ani bieżącej wody. Koniecznie spróbować musimy lokalnej kuchni, z wszechobecnym ugali, ryżem kokosowym, czy też wyjątkowymi potrawami z bananów. Nie zapomnijmy o skosztowaniu kawy i herbaty – zapewne najlepszej na świecie!
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet