Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Przekaż 1% podatku i naucz swoje dziecko pomagać

Jeśli chcesz, by twoje dziecko wyrosło na porządnego człowieka, współczującego i skorego do pomocy, naucz je tego. Niech ma świadomość, że niesienie pomocy innym jest czymś naturalnym. Dawaj swoim postępowaniem przykład, ponieważ „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Jeśli ty będziesz pomagać innym, twoje dziecko także nie będzie od tego stronić. Jeżeli zamierzasz nauczyć pociechę wrażliwości na losy innych, sama powinnaś dać dobry przykład. Nie musisz jednak zostać darczyńcą, co miesiąc wspierając fundację pokaźną kwotą. Wystarczy, że raz w roku przekażesz 1% podatku, opowiadając dziecku po co i dlaczego to robisz. Dzięki temu wzbudzisz w maluchu świadomość, że pomaganie jest ważne, że stanowi element człowieczeństwa.

Rozlicz PIT i dziel się podatkiem

Przekazanie 1% podatku na rzecz konkretnej organizacji pożytku publicznego jest najprostszą i zarazem niekosztowną formą pomocy. Nie ma znaczenia, czy deklarację składasz bezpośrednio w urzędzie skarbowym czy wysyłasz rozliczenie PIT online. W każdym z przypadków możesz przekazać 1% – pod warunkiem, że w ciągu roku podatkowego do kasy fiskusa wpłynęła twoja zaliczka (pobierana np. przez pracodawcę).

Przekazanie 1% nie zajmuje też wiele czasu. Szczególnie wtedy, gdy pobierasz program PIT bezpośrednio ze strony internetowej konkretnej fundacji. Wszystkie dane potrzebne do przeprowadzenia akcji wyświetlają się bowiem automatycznie. Nic nie musisz więc wpisywać, nie musisz poszukiwać numeru KRS.

Jaką OPP wspomóc?

To, jaką organizację pożytku publicznego wspomożesz, zależy wyłącznie od ciebie. Dobrym rozwiązaniem będzie konsultacja z dzieckiem. Zadecydujcie wspólnie, jakiej fundacji chcecie przekazać drobną kwotę. Czy będzie to organizacja działająca na rzecz bezdomnych zwierząt? A może wybierzecie fundację dbającą o przyrodę?

Pobierz program PIT za darmo

Jeśli chcesz szybko i sprawnie przeprowadzić rozliczenie PIT online, możesz pobrać program PIT bezpłatnie. Na swoich stronach internetowych udostępnia go wiele organizacji pożytku publicznego, np. WWF. Jest to fundacja, która za misję obrała sobie ochronę środowiska naturalnego przed postępującą degradacją. Dba o ostatnie osobniki wymierających gatunków zwierząt, stoi na straży czystości mórz i oceanów oraz klimatu.

Mając pobrany program PIT, teraz wystarczy tylko wybrać odpowiedni formularz (dokładnie ten, który wybierałaś w poprzednich latach) i wypełnić go. Zajmie ci to zaledwie kilka minut, ponieważ wszystkie kwoty wyliczane są automatycznie.

Przekazując 1%, nic nie tracisz

Przekazanie 1% jest dla ciebie całkowite neutralne. W żaden sposób nie dokładasz do tego ani złotówki, a mimo wszystko jesteś darczyńcą. Pamiętaj, że kwota przekazywana organizacji pożytku publicznego stanowi część należnego fiskusowi podatku. Wspierając wybraną fundację, tak naprawdę pomniejszasz o 1% daninę na rzecz urzędu skarbowego. Ciebie to nic nie kosztuje.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet