Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Porady dotyczące oszczędzania - dlaczego warto zacząć oszczędzać na lokatach bankowych?

 Każdy człowiek mający choć trochę własnych oszczędności pragnie je ulokować w taki sposób, aby przynosiły zyski. Również młode mamy chcą zadbać o zaplecze finansowe swoich pociech. W tym celu niezwykle często klienci korzystają z oferty lokat bankowych, które są najbezpieczniejszą formą pomnażania własnych oszczędności. Niestety, brak czasu związany z opieką nad latoroślą powoduje, że kobiety nie podejmują odpowiedniego wyboru oferty, lecz sugerują się reklamą bądź tym, „co najbliżej”.
Warto w tym celu przeanalizować ranking lokat bankowych. Niestety, sama znajomość nie wystarczy. W ogromnym skrócie, do zawarcia właściwej umowy dotyczącej lokat bankowych zawrzeć można w czterech punktach. Przede wszystkim poznać należy zasady funkcjonowania takiej lokaty. Ważne jest zatem jak długo umowa będzie obowiązywać oraz jakie są spodziewane przychody po jej zakończeniu.
Po drugie, niezbędne jest zorientowanie się co do oprocentowania oraz częstotliwości kapitalizacji. Jest to nic innego jak odsetek ulokowanej kwoty w stosunku rocznym. Kapitalizacja zaś jest to czas, po jakim odsetki trafią na nasze prywatne konto.
Niezbędne jest również wyjaśnianie na bieżąco wszelkich wątpliwości. W tym celu przedstawicielowi banku koniecznie trzeba zadawać pytania dotyczące nowego rachunku. Niezbędne jest również zapoznanie się z drobnymi kruczkami i dodatkowe warunki umowy niezbędne do jej zawarcia. Często bowiem oferty, które kuszą szybkim i znacznym wzbogaceniem się wymagają od potencjalnych klientów np. dodatkowego ubezpieczenia lub odnawialności lokaty w określonej jednostce czasu.
Warto także ocenić swoje zaplecze finansowe, aby realnie przewidzieć przychody i wydatki. Często okazuje się bowiem, iż potencjalni klienci przeliczają się z wydatkami, które ich czekają i umieszczają na lokacie wszystkie swoje oszczędności. Potem zaś występują problemy z uregulowaniem należytych opłat.
Jak się okazuje, lokaty są dość bezpieczną formą oszczędzania. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet