Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Poradnik fotografowania dzieci- o „łapaniu” dziecka w kadr

Dziecko stanowi jeden z najbardziej trudnych i mobilnych obiektów fotografowania. Porusza się „lotem błyskawicy”, nie słucha twoich poleceń, szybko się nudzi, dotyka aparatu, a jego ulubionym zajęciem jest tworzenie wokół siebie chaosu. Czasami nie masz już siły na wychowanie, a gdzie siła na robienie zdjęć? 

Kolejny odcinek naszego kursu odpoczniemy nietypowo: od pytania mamy, które pojawiło się na jednym z popularnych forów fotograficznych. 

„Mam może głupie pytanie, (choć ktoś kiedyś powiedział, że nie ma głupich pytań są tylko...) - w jaki sposób radzicie sobie z zatrzymaniem dziecka, aby zrobić mu ładne "półartystyczne" zdjęcie? (…) Dzieci jak to dzieci biegają po całym domu, więc opcja dodatkowego oświetlenia odpada. Gdy posadzę je w jednym miejscu i zaciekawię jakimiś zabawkami to dla odmiany mam cały czas głowę opuszczoną na dół (znaczy nie ja tylko dziecko).  Nie wspomnę o tym, że na części zdjęć dziecko jest rozmazane, albo właśnie zdążyło mi uciec z kadru"

Zapewne podczas czytania pytania naszej mamy wielu z wasz uśmiechnęło się pod nosem. Ten problem jest Wam przecie doskonale znany,  prawda? Ile razy wam, Drodzy  rodzice, udało się zgubić w kadrze biegającego szkraba? Ile w waszych kolekcjach niewyraźnych i rozmazanych zdjęć? 

Rozmazane zdjęcie

Z pewnością wiele razy  po naciśnięciu przypisku aparatu w polu podglądu zamiast niepowtarzalnego momentu z życia maluszka pojawiła się niepowtarzalna rozmazana plama.  Jak uniknąć tego typu sytuacji? Oczywiście nie ma  idealnych wskazówek i rad dających 100% gwarancji powodzenia. Celem również pominę kwestie techniczne związane ze osprzętem i możliwościami aparatów.  Nie wszyscy przecież na wyposażaniu mają super aparaty w super cenach.  

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet