Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Poradnik fotografowania dzieci: Jak uniknąć pozowanych zdjęć?

Czasami, żeby zrobić dziecku dobrą fotografię, nie wystarczy „wiedzieć jak” i „mieć czym”. W zdecydowanej większości przypadków niepowtarzalne zdjęcia powstają w wyniku zbiegu okoliczności lub szczęśliwego trafu. Niestety takie momenty nie zdarzają się często i zazwyczaj występują wówczas, gdy jesteśmy do tego  całkowicie nieprzygotowani.

Drogi Rodzicu,

Jak zapewne pamiętasz, dobra fotografia dziecka musi być naturalna. Uzyskanie takich zdjęć dziecka  czasem jest nie lada wyzwaniem.  Zapewne już przekonałeś się, że Twój maluch to specyficzny i wyjątkowy model.  Przed obiektywem nie można nim dyrygować i zmuszać do robienia określonych póz czy min. Efekty takiego postępowania mogą być opłakane. 

1.      Nigdy dziecka do niczego nie zmuszaj

To  zasada, którą zna każdy fotograf dziecięcy. Na przykład nigdy nie mówimy dziecku, że musi się uśmiechnąć do aparatu,  bo to nie daje dobrych efektów. W takich sytuacjach dziecko zazwyczaj czuje się niekomfortowo, ponieważ to nie jest dla niego naturalne zachowanie. Zamiast autentycznej radości, uwiecznisz sztuczny grymas, taki jak na szkolnej fotografii.  W jaki sposób uzyskać zatem naturalność?

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet