Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

O DWÓCH TAKICH, CO UKRADLI KSIĘŻYC już w marcu

Powieść o przygodach Jacka i Placka napisaną przez Kornela Makuszyńskiego w 1928 roku niewątpliwie rozsławiły adaptacje filmowe: czarno-biała Jana Batorego z 1962 roku (z udziałem braci Kaczyńskich, którzy wtedy nawet nie marzyli o karierze politycznej) i animowana z muzyką zespołu Lady Pank z 1989 roku. Kiedy przyszła kolej na teatr, po książkę sięgnął reżyser i twórca słynnych spektakli dla dzieci i młodzieży Cezary Domagała, zachęcony sukcesem innej książki Kornela Makuszyńskiego zaadaptowanej na scenę, a mianowicie Awantury o Basię (premiera w Teatrze Rampa w 2013). Wraz z kompozytorem Tomaszem Bajerskim stworzyli musical familijny O dwóch takich, co ukradli księżyc – barwną muzyczną opowieść o przygodach niesfornych, a nawet złośliwych bliźniaków z „miasteczka o skromnej nazwie Zapiecek”, którzy opuścili rodzinne strony w poszukiwaniu bogactwa i szczęścia niezwiązanego jednak z żadną uczciwą pracą... Zawarte w musicalu 23 mądre a jednocześnie zabawne piosenki idealnie oddają przesłanie Makuszyńskiego. Przypominają o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero w kontekście braku kogoś lub czegoś i akcentują siłę matczynej miłości, która jest w stanie pokonać wszelkie przeciwności losu.

Prapremiera musicalu Domagały i Bajerskiego miała miejsce w 2002 roku w Teatrze Nowym, którego dyrektorem był wówczas Adam Hanuszkiewicz. Spotkała się wtedy z bardzo dobrym przyjęciem krytyków i publiczności. Obecna inscenizacja będzie zupełnie odbiegać od tej z przed 12 laty m. in. za sprawą Małgorzaty Szydłowskiej - autorki bardzo efektownej, współczesnej scenografii i kostiumów, nowej, współgrającej z inscenizacją aranżacji muzycznej utworów przygotowanych przez młodego kompozytora i aranżera Andrzeja Bonarka oraz choreografii Marty Domagały.

W spektaklu zobaczymy cały zespół Teatru Rampa. W role Jacka i Placka wcielą się Dorota Osińska (obdarzona wspaniałym talentem wokalnym, doskonale znana widzom Rampy) oraz Michalina Brudnowska (gościnnie) .

Właśnie premierą musicalu familijnego O dwóch takich, co ukradli księżyc...
27 marca w Międzynarodowy Dzień Teatru, rozpoczniemy świętowanie Jubileuszu 40-lecia Teatru Rampa!

Więcej na stronie: http://teatr-rampa.pl/spektakle1/82-scena-dziecieca/462-o-dwoch-takich-co-ukradli-ksiezyc3

Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet