Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Nowoczesny internet z technologią LTE

Szybki, zawsze dostępny, niezawodny – tak określa się internet LTE, lidera nowoczesnych rozwiązań łączności mobilnej. Technologia ta rozwija się bardzo dynamicznie, zdobywając coraz więcej zwolenników. Czym jest LTE i na czym polega jego fenomen? 
Coraz częściej korzystamy z internetu, używając telefonów komórkowych, tabletów lub komputerów przenośnych poza domem bądź miejscem pracy. Prawdopodobnie każdy z własnego doświadczenia zna także niekończące się oczekiwanie na załadowanie strony, nieznośnie długie buforowanie filmów na YouTube i powtarzające się, nagłe zrywanie połączenia. Poszukiwanie nowej technologii dla mobilnego internetu, jak najbardziej dostosowanej do potrzeb użytkowników, od dawna zaprząta głowy operatorów sieci. Odpowiedzią na rosnące wymagania łączności mobilnej jest LTE, już teraz okrzyknięta najszybciej rozwijającą się technologią internetu mobilnego w historii.
Na czym polega nowatorstwo rozwiązań LTE? 
LTE (Long Term Evolution) jest nowym sposobem przesyłu danych w sieciach bezprzewodowych, mającym zastąpić powszechnie używany standard UMTS. Nowy interfejs wykorzystując odmienne kanały transmisji danych, przede wszystkim zwiększa prędkość internetu, zmniejsza opóźnienia i zakłócenia przesyłu oraz zwiększa pojemność sieci. Oznacza to, że możemy korzystać z szybkiego, niezacinającego się internetu w dowolnym miejscu i na dowolnym urządzeniu. Zastosowanie technologii pozwala na duże szybsze ładowanie stron internetowych oraz ekspresowe ściąganie plików i multimediów.
Istotną zaletą technologii LTE jest jej potencjalna dostępność w dowolnym miejscu. Dotychczas to internet stacjonarny cechował się dużo większą stabilnością połączenia i jakością transmisji danych. LTE ustawia wysokie standardy także dla telefonów komórkowych, czy innych urządzeń przenośnych. Świetnie działa na tabletach i smartfonach, ale może być także z powodzeniem używany na komputerach przenośnych i stacjonarnych poprzez modemy LTE USB.
Internet z technologią LTE w Polsce 
Rozwiązania LTE komercyjnie po raz pierwszy zastosowano w krajach skandynawskich. Po pierwszych sukcesach szybko rozprzestrzeniły się na inne kraje. W Polsce po raz pierwszy zagościły w 2011 roku. Od tego czasu zakres oferowanych usług nowoczesnego internetu intensywnie się rozwija. Internet LTE jest obecnie standardem dla wielu operatorów, oferuje go m.in. Inea. Szybka łączność bezprzewodowa zyskuje na atrakcyjności, dzięki wzrastającemu zasięgowi oferujących ją sieci i coraz korzystniejszym cenom.
Decydując się na łączność internetową opierającą się na standardzie LTE, należy pamiętać, że jako sieć mobilna nadal jest ona związana z wieloma mankamentami, z którymi boryka się standardowy bezprzewodowy przesył danych. Zależna jest więc od zasięgu i obciążenia sieci oraz ukształtowania terenu i warunków atmosferycznych. Warto przed zakupem sprawdzić możliwości, jakie oferuje dana sieć. Mimo to dla użytkowników potrzebujących stałego i niezakłóconego dostępu do internetu jest to obecnie jedno z najlepszych rozwiązań na rynku.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet