Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jest sposób na dłużników alimentacyjnych

jak egzekwować dług alimentacyjnyNiestety nierzadko zdarza się, że mężczyzna nie staje na wysokości zadania i nie płaci alimentów, czy to na utrzymanie twojego statutu materialnego, czy na utrzymanie własnego dziecka. 

Nie musisz się temu biernie przeglądać - istnieje wiele sposobów by walczyć o swoje pieniądze, ale także warunki jakie muszą być spełnione w danej sytuacji.  Z dniem 1.10.2008 roku weszła w życie ustawa o pomocy osobom uprawnionym do alimentów. Ustawa ma na celu poprawienie ściągalności alimentów, należnych na podstawie tytułu wykonawczego.

Co może komornik

Komornik przeprowadza dochodzenie w celu ustalenia zarobków, stanu majątkowego i miejsca zamieszkania dłużnika. Jeżeli komornik sobie nie poradzi to składa on wniosek do Policji i wtedy ten organ ustala miejsce zamieszkania i pracy  twojego byłego partnera. Może się jednak zdarzyć, że i ten krok nie przynosi pożądanych efektów, wtedy komornik powinien wystąpić z wnioskiem do sądu o wyjawienie majątku

W przypadku bezskutecznej egzekucji komornik sądowy ma jeszcze asa w rękawie, mianowicie może on poinformować, w zależności od miejsca zamieszkania, prezydenta, wójta, bądź burmistrza o stanie egzekucji. Organ ten ma obowiązek przekazać wszystkie niezbędne informacje komornikowi, które uzyskuje na przykład poprzez przeprowadzenie wywiadu środowiskowego.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet