Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jaki prezent podarować na komunię?

Doskonale wiemy, że Pierwsza Komunia to bardzo szczególny dzień w życiu naszych dzieci, który zasługuje również na wyjątkowe potraktowanie. Gdy przychodzi ten specjalny czas, zastanawiamy się dokładnie jaki prezent kupić naszemu dziecku. Jak wybrać jednocześnie rozsądnie i trafnie? Bo przecież chodzi o to, żeby dziecko się nie rozczarowało i żebyśmy również nie przesadzili kupując coś jednocześnie drogiego i zupełnie bez gustu. Takie rozterki towarzyszą wszystkim rodzicom, i to niemal od zawsze.


Wciąż największą popularnością cieszą się prezenty będące bezpośrednim nawiązaniem do duchowego wymiaru samego wydarzenia. A więc będą to: oryginalne wydania Pisma Świętego w przyciągającej wzrok formie wizualnej oraz różne drobne pamiątki o charakterze religijnym. Takie prezenty mające raczej wymiar religijny, niż stricte komercyjny, ponieważ dają dzieciom do zrozumienia, że ta uroczystość ma właśnie wielki wymiar duchowy, a nie jest jedynie wydarzeniem, z okazji którego otrzymuje się bardzo drogie prezenty. Oczywiście oprócz wyżej wspomnianych prezentów, które doskonale pasują do symboliki Pierwszej Komunii można dołożyć inne prezenty, jednak należy zdać sobie sprawę z tego, że można po prostu przesadzić.


Jeszcze na początku polskiej transformacji wybór oferty prezentów dla dzieci przystępujących do Pierwszej Komunii był niesłychanie ubogi i ograniczał się tak naprawdę do kilku nieśmiertelnych klasyków. Teraz natomiast jesteśmy dosłownie zasypani mnogością ofert, co wcale nie ułatwia nam wyboru, ponieważ istnieje duże ryzyko nietrafionego prezentu oraz tego, że dziecko nie będzie po prostu z niego zadowolone. A przecież o radość dziecka w tym wypadku chodzi przede wszystkim. Kiedyś decyzja na temat kupna prezentu sprowadzała się do bardzo prostej alternatywy – rower albo zegarek. Teraz wybór prezentów jest znacznie większy, a nawet jeśli nie możemy sobie na nie pozwolić, możemy liczyć na Kredito24. Polska obecnie jest olbrzymim rynkiem i wszystkie firmy produkujące zabawki chcą na Pierwszej Komunii zbić kapitał, a więc tak naprawdę bardzo trudno z tej całej nawałnicy ofert wyłowić tę jedyną, którą spowoduje uśmiech na twarzy dziecka.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (1)

...
0
Gdzie się podziały czasy, w których dziecko dostając zegarek elektroniczny, rower czy też klasyczny medalik z łańcuszkiem na Komunię było wniebowzięte?
Teraz wszędzie tylko quady, elektronika i inne wodortyski, które i tak nie przetrwają próby czasu i "zabijają" duchowy wymiar tego wspaniałego dnia.
Ja, z całą pewnością pozostanę przy tradycji -zero zabawek na 1-szą Komunię.
pablo72 , kwiecień 27, 2015

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet