Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Dzień kobiet – ciekawostki

Czego nie wiemy o nas samych?
Dzień kobiet – 8 marca. Dzień jak co dzień, chciałoby się rzec.

A jednak… Jest to dzień tylko dla nas, niby święto trochę przestarzałe, trochę przetrawione przez czas, ale nasze. Niech ten dzień będzie momentem w ciągu 365 wschodów słońca, w którym możemy poznać siebie, przeniknąć swoje „ja” spojrzeć na kobiecość z zewnątrz. Bo jaka naprawdę jest kobieta? Poznajmy kilka ciekawostek, w którym prym wiedzie: niewiasta, pani, dama…

 

 1. Do 1993 roku 8 marca – Dzień Kobiet – miał charakter święta państwowego – zniósł go rząd Hanny Suchockiej. W Rosji ten dzień jest nadal wolny od pracy.
 2. Kobiety… Przeciętna kobieta krytykuje się średnio 36 razy na dzień. Ale czy ma rację? Spójrzmy:
 3. Kobiecy słuch funkcjonuje sprawniej: lepiej słyszymy, przypadkowe melodie łatwiej wpadają nam w ucho, lepiej potrafimy je powtórzyć.
 4. Nasz smak także jest lepszy. Odczuwamy go silniej, także nasz nos jest lepszy niż nos mężczyzn. Wrażliwiej i dokładniej odczuwamy zapachy.
 5. Co do wzroku – tu także wiedziemy prym – nasze oko odróżnia więcej odcieni, zatem my widzimy – indygo, turkus i lazuryt a nasz mężczyzna po prostu – niebieski.
 6. Żyjemy dłużej. Bardziej dbamy o zdrowie i przeżywamy płeć brzydką średnio o 6 lat. Kobiety genetycznie są silniejsze niż mężczyźni. 
 7. Już jako dziewczynki wodzimy rej – szybciej uczymy się czytać, pisać, liczyć.

I trochę liczb:

 1. 60% kobiet nie przejdzie obojętnie obok witryny z napisem: „PROMOCJA”, „50%”, „WYPRZEDAŻ” – to także pozytyw, nie ma czego ukrywać – jesteśmy po prostu bardziej spostrzegawcze.
 2. Średnio, kobieta wymawia 16000 słów dziennie (co oczywiście przemawia na naszą korzyść).
 3. Chciałybyśmy wydawać większe sumy pieniędzy na modę i urodę oraz wymienić zawartość swojej szafy na ubrania zgodne z trendami . Co dziesiąta z nas chciałaby udać się na sesję fotograficzną, a 12 procent marzy o ubraniach od największych projektantów. Co trzecia Polka nie ma czasu na zakupy i oczywiście chciałaby mieć go więcej.
 4. Na ogólne pytanie o największe marzenie do spełnienia, większość Polek odpowiada, że wiąże je ze zdrowiem. Dla  18 procent z nas marzenia dotyczą rodziny, domu. 6 procent kobiet marzy o awansie zawodowym – i  to jest dla nich priorytetem, natomiast 2 procent swoje marzenia łączy ze zmianą wyglądu.
 5. Przeciętna kobieta spędza blisko rok w ciągu życia na staniu przed szafą i myśleniu "w co ja się ubiorę?"
 6. Badania dowodzą, że spędzamy przed szafą około 16 minut każdego dnia roboczego oraz 14 minut w sobotni i niedzielny poranek.

 

  Szukaj po słowach kluczowych: dzień kobiet  święto  kobieta  
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet