Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Wpływ palenia papierosów na urodę kobiety

Papieros zdecydowanie nie jest przyjacielem kobiecej urody.

Przeciętna palaczka wygląda starzej o 5-10 lat od niepalącej rówieśniczki. Szkodliwe substancje zawarte w dymie papierosowym wpływają także na obniżenie poziomu witaminy A, C i E, które z kolei chronią skórę przed działaniem wolnych rodników, są odpowiedzialne za jej elastyczność a także regenerację.
„Rzucając palenie podarowujemy skórze na nowo szansę na młody i zdrowy wygląd” – mówi dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog -   „Dym tytoniowy niczym bomba ekologiczna osadza na powierzchni skóry bardzo aktywne i niebezpieczne cząsteczki tzw. Wolne rodniki. Wolne rodniki w sposób przypadkowy i nieodwracalny, uderzając niczym pociski w co się da (białka, lipidy, kwasy nukleinowe) niszczą w ten sposób wszelkie napotkane w skórze struktury (błony, jądra komórkowe, mitochondria, włókna). Prowadzi to do uszkodzenia komórek bądź ich śmierci. Nic więc dziwnego, że skóra palacza traci zdrowy wygląd - staje się matowa i szara.  Palenie papierosów prowadzi także do utraty funkcji włókien kolagenowych. Przez to skóra palacza traci wygląd adekwatny do wieku biologicznego, szybko pokrywa się siecią płytkich i głębszych zmarszczek. Skóra kobiet  palących, cieńsza od skóry palących mężczyzn, starzeje się dwa razy szybciej. Szacuje się, że pełna regeneracja skóry ze szkód wyrządzonych przez palenie (na ile jest to możliwe w określonym wieku) dokonuje się dopiero po 5 latach od zaprzestania palenia.”

 

Dr n. med. Urszula Kozłowska, specjalista dermatolog Szukaj po słowach kluczowych: palenie  uroda  zdrowie  skóra  kobieta  
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet