Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Usuwanie wąsika – sposoby depilacji włosków na twarzy

Kobiety zmagające się z widocznymi włoskami nad górną wargą mają do wyboru spory arsenał środków. To, która metoda będzie najlepsza i przy okazji nie wywoła nadmiernych podrażnień, zależy od efektu, jaki chcesz osiągnąć i rodzaju twojej skóry.

Jeśli uważasz, że masz ciemny wąsik nad górną wargą, który zwraca uwagę innych osób, najlepiej po prostu spytaj przyjaciółki, czy twoje podejrzenia są słuszne. Może tylko ty go widzisz. Jeśli w rzeczywistości włoski są delikatne, dość jasne i nikt poza tobą ich nie zauważa, najlepiej zostaw je w spokoju. Jeśli jednak wąsik jest dla ciebie powodem do zmartwień, masz do dyspozycji kilka sposobów, by się go pozbyć.


Wyrywanie pęset
ą

Użycie pęsety jest najłatwiejszym sposobem usuwania wąsika, ale sprawdzi się tylko wtedy, gdy nie jest on gęsty, a pojedyncze włoski są widoczne i łatwo je złapać. Ta metoda ma tę zaletę, że nie podrażnia skóry, niestety jest dość czasochłonna i może być bolesna.


Nitkowanie

Nitkowanie to metoda depilacji za pomocą odpowiednio splecionej bawełnianej nici. Zawija się ją na palcach dłoni i skręca. Skrzyżowana nitka ma tę zaletę, że najpierw unosi włoski, a dopiero potem wyrywa, dzięki czemu usuwa nawet bardzo cienkie i krótkie włoski wraz z cebulkami. Metody łatwo się nauczyć, a efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez 3-4 tygodnie.


Używanie depilatora


Kupno małego depilatora do twarzy ma sens, jeśli wąsik rośnie bardzo szybko, a zależy ci na idealnie gładkiej skórze. Niestety musisz się liczyć z możliwością powstania problemu wrastających włosków, a także ze sporą bolesnością zabiegu.


Depilowanie woskiem


Korzystanie z plastrów z woskiem lub stosowanie ciepłego wosku to wygodny i najmniej bolesny sposób depilacji. Za jednym pociągnięciem paska wyrywa się wszystkie włoski. Plastry możesz dowolnie przyciąć, by obejmowały dokładnie taki obszar skóry, jaki chcesz wydepilować. Ciekawym rozwiązaniem jest wosk do depilacji twarzy marki Veet zamknięty w małej w tubce, co ułatwia precyzyjne nałożenie go w miejscu wzrostu włosków.


Nakładanie kremów do rozjaśniania włosków lub depilacji

Jeśli chodzi o kremy do wąsików, na rynku dostępne są dwa rodzaje – te, które rozjaśniają włoski, i te, które całkowicie je usuwają. W przypadku tych pierwszych trzeba wymieszać dwa składniki produktu, po czym nałożyć na skórę szpatułką na około 5-8 minut. Po takim zabiegu włoski stają się jaśniejsze, niemal przezroczyste, tworzą jasny meszek, widoczny tylko pod słońce. Z kolei kremy do depilacji całkowicie rozpuszczają włoski. Jednak pamiętaj, by przed użyciem takich produktów zrobić próbę uczuleniową, zwłaszcza gdy masz wrażliwą skórę. Zawarte w nich substancje mogą mieć działanie drażniące.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet