Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kofeina na wzmocnienie włosów?

Poranna kawa daje zastrzyk energii na kilka godzin, usuwa zmęczenie, pobudza do aktywności, dodaje sił. Wszyscy to znamy ze swego doświadczenia. Natomiast mało kto się orientuje, że kofeina stosowana jest w kosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów. Pozwala skutecznie walczyć z cellulitem oraz wzmacnia włosy.


Cellulit to problem piękniejszej połowy ludzkości. Natomiast problemy z włosami dają powód do niepokoju zarówno paniom jak i panom. Przetłuszczanie się, rozdwajanie końcówek i wypadanie to tylko niektóre z nich. Dla niektórych mężczyzn tragedią jest łysienie. Antidotum na to zmartwienie może być kofeina. Kawa pita w umiarkowanych ilościach zapobiega łysieniu. To fakt, udokumentowany przez naukowców. Jak wiadomo, powodem łysienia typu androgenowego jest, w mówiąc w uproszczeniu, testosteron. Jego odmiana dihydrotestosteron sprawia, że z czasem dochodzi do miniaturyzacji i wreszcie zaniku mieszków włosowych, czego skutkiem jest zwykle nieodwracalne przerzedzanie włosów. Kofeina chroni cebulki włosów przed zniszczeniem. Tak więc mała kawa w domu czy w kawiarni poprawia nie tylko samopoczucie, ale i urodę. Do walki z łysieniem jednak sama kawa nie wystarczy, potrzebne są jeszcze środki wzmacniające włosy.


Każdy sklep fryzjerski powinien mieć w swej ofercie szampony i inne kosmetyki zawierające kofeinę, umożliwiającą porost włosów do późnego wieku. Są one przeznaczone dla kobiet i mężczyzn. Wszak paniom też los nie oszczędza kłopotów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów. U nich przerzedzanie włosów często ma związek z przeżywaniem długotrwałego stresu. Kofeina łagodzi stres, tak więc hormon stresu przestaje być groźny dla cebulek włosowych. Spotkanie z przyjaciółmi w kawiarni przy małej czarnej to antidotum na stres i jednocześnie lek na włosy. A po kawie warto jeszcze wpaść do sklepu fryzjerskiego po zakup specjalistycznego szamponu z kofeiną. Poprawę wyglądu ciemnych włosów dają płukanki z kawy. Rozpuszczalną kawę należy wymieszać z dużą ilością wody, po czym spłukać.


Jak widać, kawę można też przeznaczyć do użytku zewnętrznego.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet