Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak pielęgnować włosy krótkie?

Choć są wśród kobiet wierne miłośniczki krótkich fryzurek, spora część pań ścięła włosy albo dlatego, że chciała powrócić do ich naturalnego koloru po wieloletniej koloryzacji, albo w pogoni za najnowszym trendem np. fryzury na Jennifer Lawrence lub stosując ostatnią deskę ratunku z powodu ogromnego zniszczenia włosów. Cokolwiek by nami nie kierowało, pamiętajmy, że nawet o krótkie włosy należy dbać. A jak to robić właściwie?
Strzyżenie lekarstwem na całe zło?
 

Często uważamy, że mocne cięcie całkowicie uwolniło nas od problemu zniszczonych włosów. Pamiętać jednak należy, że nawet jeśli nie widzimy uszkodzeń włosa, jego struktura w dalszym ciągu jest poważnie naruszona. Dlatego absolutnie nie wolno rezygnować z pielęgnacji włosów przy użyciu odżywki, co jest nagminnym błędem posiadaczek krótkich włosów. Sam szampon nie wystarczy, aby je odbudować i ponownie zapuścić.

 

Jakie produkty do pielęgnacji wybrać?
 

Wydaje się, że krótkie włosy są lżejsze i łatwiej uzyskać puszystą fryzurę. Niekoniecznie. Aby uniknąć smutnego i klapnięty efektu, stosujmy lekkie kosmetyki do pielęgnacji włosów, które dodatkowo zadbają o ich puszystość. Choć odżywka jest potrzebna, to może warto postawić na te w formie spray’u, a klasyczny balsam stosować raz na jakiś czas? Wyjątek stanowią włosy suche i kręcone – te zawsze potrzebują odpowiedniego poziomu nawilżenia.
 

Nawet jeśli do ścięcia włosów byłyśmy zmuszone i pragniemy ponownie je zapuścić pamiętajmy, aby je regularnie podcinać. Dzięki temu będą rosły zdrowe i mocne.

 

Stylizacja włosów krótkich

Tylko nieliczne posiadaczki krótkich włosów mogą sobie pozwolić na całkowitą rezygnację ze stylizacji. Długie włosy zawsze można związać lub spiąć, krótkich niestety nie, a nie zawsze same układają się tak, jak byśmy tego chciały. Koniecznie jednak ostrożnie dobierajmy kosmetyki, aby na przykład nie wysuszyć nimi włosów. Sprawdźmy więc zawartość olejków pielęgnacyjnych i innych substancji odżywczych oraz dobierzmy kosmetyk nie tylko pod kątem efektu jaki ma zapewnić, ale też potrzeb naszych włosów. Wśród marek, których produkty do stylizacji zajmują się również pielęgnacją włosów jest L’Oreal i seria tej marki – Studio Line Hot. Dzięki takim produktom zminimalizowane jest ryzyko uszkodzenia włosów w wyniku działania suszarki, lokówki bądź prostownicy.
Autor/dodał :
admin
 

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet