Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

W co się bawić z chorym dzieckiem?

Na przełomie zimy i wiosny zazwyczaj częściej chorujemy – tak dorośli, jak i najmłodsi. „W co się bawić? w co się bawić?” nucą nieraz dzieci, spędzając całe dnie w łóżku i tęsknie spoglądając za okno. A wraz z chorymi dziećmi nucą te słowa i rodzice.Zorganizowanie całych dni zabawy dla chorego malucha nie jest zadaniem najłatwiejszym i wymaga od rodzica wielu pomysłów, a także cierpliwości. Chore dziecko, szczególnie na początku choroby, trudniej skupia uwagę, szybciej się męczy, bywa rozdrażnione. w tym najtrudniejszym okresie proponowane przez nas zabawy z założenia nie mogą być zbyt męczące, bądź skomplikowane.

W każdej sytuacji, tak więc i w czasie choroby sprawdzają się książeczki, które możemy malcowi czytać. Możemy wybrać ulubiony temat lub bohatera dziecka, z którym czas upłynie milej. Książeczki dla najmłodszych są bogato ilustrowane – warto to wykorzystać, szczególnie, jeśli ulubiona książeczka była czytana wielokrotnie i praktycznie wszyscy: tak dziecko, jak i rodzice, znają jej treść na pamięć ;)

 

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (1)

...
0
Jeśli przeziębione dziecko musi leżeć w łóżku, to dla rodziców duże wyzwanie. Czasami maluch czuje się na tyle dobrze, że wcale nie ma ochoty odpoczywać, a wręcz przeciwnie rozpiera go chęć do zabawy. Wymyślenie atrakcji, które zatrzymają dziecko w łóżku to droga pełna prób i błędów. Ale w końcu każdy rodzic znajdzie jakieś rozwiązanie. Jednym z nich jest wspomniane czytanie bajek połączone z teatrzykiem. Możemy samodzielnie przygotować lub kupić gotowe pacynki, a scenę wykonać z poduch oraz kocyka, a te przecież znajdziemy właśnie w łóżeczku. Teatrzyk musi być kolorowy a historia bardzo ciekawa, by maluch ani przez chwilę nie odczuwał nudy. Inną zabawą "łóżeczkową", tak uwielbianą przecież przez dzieci jest budowanie bazy lub domku. W tym przypadku również przydadzą się koce i poduchy. Większość rodziców dobrze wie, że dziecko niechętnie opuszcza swoją bazę i chce robić w niej wszystko. Teraz będzie miało wreszcie okazję! Z pewnością, gdy dziecko jest chore trzeba uzbroić się w pokłady cierpliwości oraz fantazji!
Mamitati.pl , grudzień 15, 2014

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet