Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Krokusy dla mamy

Najważniejsza osoba w życiu każdego nas.  Dobra, mądra, uśmiechnięta, kochana i kochająca, odważna, zaradna....   mama.  W tym dniu wszystkie dzieci, i te małe i te całkiem duże, składają najserdeczniejsze życzenia swoim mamom, dają im kwiaty, laurki i prezenty. Do wykonania krokusa potrzebne będą:

Tacka styropianowa, arkusz kolorowej flizeliny dekoracyjnej, krepina w kolorach krokusów (fioletowa, żółta, biała) i zielona, papier w kolorze zielonym, drut kreatywny.

Jak wykonać:

  1. Na całej powierzchni tacki, ułożyć udrapowaną flizelinę, (miejscami podkleić)
  2. Płatki krokusa - z krepiny wyciąć prostokąty ok. 12x6 cm Każdy prostokąt, skręcić w połowie tak, aby powstała „kokardka”. Złożyć kokardkę na pół, złożyć obie części i uformować  „łyżeczkę” Na jeden kwiatek potrzebne 4-5 płatków.
  3. Środek krokusa - małą kulkę krepiny, owijamy żółtą krepiną i skręcamy końcówki.
  4. Środek krokusa mocujemy do końcówki drutu a wokół układamy płatki. Mocujemy wszystko nitką lub taśma samoprzylepną
  5. Mocowanie kwiatka oraz łodygę owijamy paskiem ciemnozielonej krepiny. Podczas owijania, w dolnej części łodygi, wsuwamy dwa, trzy liście (wąskie, złożone wzdłuż na połowę)
  6. Kwiatek przyklejamy do tacki, odchylając główkę od podłoża, przewiązujemy ozdobną wstążeczką lub sznurkiem sizalowym. Kompozycję można wykonać z kilku krokusów,  w jednym lub w różnych kolorach.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet