Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Poskramiamy małego krzykacza

poskramiamy małego krzykaczaDla każdego rodzica nadchodzi w końcu taki czas, gdy dziecko zaczyna pokazywać i demonstrować swoje potrzeby, w sposób jak najbardziej świadomy. Nie zawsze jednak robi to tak, jak byśmy sobie życzyli. Maluch najczęściej po prostu krzyczy i złości się, czerwieniąc przy tym i strojąc przedziwne miny.  Jak wówczas mamy się zachować? Co robić, jak reagować i poskramiać małego krzykacza?
Na pewno nie odwzajemniać tym samym. Jeśli maluch wrzeszczy wniebogłosy, nasz krzyk na pewno tutaj nie pomoże. Zbliżmy się wówczas do dziecka, weźmy go za ręce i spokojnym tonem zapytajmy dlaczego się tak zachowuje. Kilkuletni maluch jest w stanie już odpowiedzieć na takie pytanie. Nieudana pierwsza próba nie może  nas zniechęcić.  Mówmy tak długo, aż maluszek się uspokoi, by móc z nim normalnie porozmawiać.  Ważne jest także zapewnianie dziecka, że może na nas liczyć, że ma w nas oparcie. Nie krytykujmy dziecka, nie mówmy zdań w stylu „Bo cię nie będę kochać”. Jest to po prostu niedopuszczalne. Gdy maluch się uspokoi, wręcz przeciwnie – chwalmy go za dobre zachowanie, bycie grzecznym.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet