Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Kreatywne dziecko to szczęśliwe dziecko

Pobudzanie kreatywności dziecka to ostatnio bardzo nośny temat. Szybkie tempo życia i zmieniające się technologie zmuszają nas i nasze dzieci do szybkiego przyswajania wiedzy i odnajdywania się w coraz to nowszych warunkach. Kreatywność staje się w XXI wieku umiejętnością na wagę złota.

Podsycanie jej za młodu zaprocentuje w przyszłości.

Czym jest kreatywność?

Wbrew powszechnemu twierdzeniu kreatywność nie jest wrodzoną cechą charakteru a umiejętnością, którą możemy rozwijać i odpowiednio wspomagać. To elastyczność myślenia oraz chęć ciągłego eksperymentowania i poznawania świata. Dzieci naturalnie obdarzone są taką zdolnością. Dzięki niej odkrywają i w szybkim tempie przyswajają nowe rzeczy. Dzieci chłoną nowości wszystkimi zmysłami - dotykają, smakują, uważnie przysłuchują się docierającym do nich dźwiękom. I chociaż jeszcze nie potrafią mówić to widzą i rozumieją więcej niż nam się wydaje – rozpoznają nasze emocje. Obserwują nasze twarze, dostrzegają wyraz naszych oczu, słyszą ton naszego głosu. Doskonale rozpoznają w jakim jesteśmy nastroju oraz czy podoba się nam to, co dziecko robi czy nie. Pierwsze lata życia dziecka są fundamentalne dla jego dalszego rozwoju nie tylko emocjonalnego, ale i intelektualnego. Dlatego im szybciej zaczniemy pobudzać jego kreatywność, tym łatwiej będzie mu się odnaleźć w skomplikowanej rzeczywistości.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet