Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak odzwyczaić dziecko od picia z butelki?

jak oduczyć dziecko od picia z butelkiButelko pa, pa!
W życiu każdego malucha przychodzi wreszcie taki czas, że musi rozstać się z ukochaną butelką. Nie licz, droga Mamo , na to że twoja pociecha przyjdzie, odda Ci butlę i powie „Nie chcę”.  Dla wielu malców pożegnanie ze smokiem to naprawdę trudne przeżycie i wielkie łzy. Jak zatem przygotować dziecko do wielkiego dnia rozstania z butelką?
Kiedy rozstać się z butelką?
Pediatrzy oceniają, że najlepszy okres do tego przedsięwzięcia to 12 miesiąc życia dziecka. Jest ono już wówczas na tyle samodzielne, by rozpocząć „bezbutelkowy” okres. Poza tym obserwujesz na pewno coraz częstsze latanie malca po domu z butlą w zębach, co na pewno nie jest zdrowe ani dla jamy ustnej malca, ani dla (nie ukrywajmy) dywanów i podłóg w Twoim domu.  No dobrze, ale jak to zrobić? Zabrać? Wyrzucić?

Jak się pożegnać z butelką?
Na pewno nie powinnaś robić tego nazbyt radykalnie- zabrać i na oczach dziecka wyrzucić do śmieci. To może okazać się zbyt drastyczne i przynieść zupełnie odwrotny skutek. Przygotowania powinnaś zacząć około tydzień przed tym wielkim dniem. Dużo mów do malca, opowiadaj mu jaki jest już duży, jaki mądry, jak dużo umie. Weź kubek i razem z dzieckiem dajcie pić misiom, lalce, ulubionej maskotce. Wbrew pozorom, roczne dziecko bardzo dużo przyswaja i rozumie. Pamiętaj, że to Ty jesteś dla niego wzorem i będzie naśladował Twoje gesty i zachowania. Pokazuj zatem malcowi, że ty też pijesz z kubka, daj mu spróbować.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet