Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika

jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika i pożegnać pieluchęKiedy zacząć naukę robienia siusiu na nocnik? Dziecko powinno w sposób naturalny, fizjologiczny, dojrzeć do pożegnania z pieluchą i dzieje się tak mniej więcej w 24 miesiącu życia dziecka. Oczywiście są dzieci, które wcześniej zaczynają załatwiać się na nocnik, a czasem trzylatki noszą jeszcze pieluchy, wszystko zależy od dziecka. Jeśli natomiast chcemy nauczyć malca załatwiania potrzeb fizjologicznych na nocniku, to bezpiecznym wiekiem, w którym już można zacząć próby jest 18 miesiąc.
Od czego powinniśmy zacząć?
Kupcie nocnik, i wytłumaczcie dziecku, do czego on służy. Dobrze jest żeby nocnik był zwykły i prosty w swej budowie i absolutnie nie zakładajcie go sobie na głowę by pokazać dziecku, że nie jest on niczym strasznym. Jest to podstawowy błąd wielu rodziców, a dziecko potem traktuje nocnik jak zabawkę i samo zakłada sobie bądź rodzicom na głowę.
 Naukę zacznijcie, gdy na dworze jest ciepło, jest lato, wtedy dziecko może chodzić z gołą pupą i łatwo i szybko możecie je posadzić na nocnik. Pytajcie się często malucha czy nie chce siusiu, a jeśli jest w pieluszce i po sprawdzeniu jest ona już jakiś czas sucha, posadźcie dziecko na nocniku sami, niech spróbuje zrobić siusiu. Pokażcie dziecku, jak ładnie lalka albo misio robią siusiu do nocnika. Oglądajcie wspólnie gazety, książeczki, w których pokazane są dzieci na nocnikach i tłumaczcie, co te dzieci robią Należy chwalić, a nie ganić. Jeśli dziecku uda się zrobić siusiu do nocnika bijcie brawo. Bądźcie cierpliwi, jest to trudna nauka i każde dziecko inaczej ją przechodzi.

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (2)

...
donatka
Pierw uczymy nocnika a potem drugi problem- oduczyć nocnikasmilies/smiley.gif
donatka , luty 05, 2015
tak
aka79
Muszę się zabrać ...
aka79 , listopad 22, 2009

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet