Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Chorwacja z dzieckiem: o czym warto pamiętać podczas planowania takiej wyprawy?

Powszechne jest przekonanie, iż w Chorwacji dzieci będą miały zapewnione i bezpieczne warunki wypoczynku, i moc atrakcji. Nie oznacza to jednak, że osoby planujące spędzić rodzinny urlop w tym kraju mogą zdać się na łaskę losu i wyruszyć na wakacje bez odpowiedniego przygotowania.  
 
Pamiętajmy, że nawet najpiękniejszy zakątek świata może się okazać dla nas koszmarem w chwili, gdy wybrany hotel nie będzie spełniał naszych podstawowych oczekiwań. Wygodne pokoje, najlepiej dostosowane do potrzeb całej rodziny, to jedna z najważniejszych kwestii, które koniecznie trzeba uwzględnić przy wyborze miejsca zakwaterowania. Ważne jest też zwrócenie uwagi na to, jakie możliwości wyżywienia oferuje dany obiekt oraz czy na jego terenie mali goście mogą liczyć na dodatkowe atrakcje. Takie biura podróży, jak Rainbow Tours, rodzinom z dzieci polecają te hotele all inclusive w Chorwacji, w których można dodatkowo skorzystać z pomocy animatorów oraz ze specjalnych salek zabaw. Dzięki temu dzieci nie nudzą się nawet wtedy, gdy pogoda zaczyna płatać figle. Z pomocy animatorów chętnie korzystają też ci rodzice, którzy w czasie urlopu chcą spędzić trochę czasu tylko we dwoje. Dziecko może przecież bawić się pod okiem doświadczonego opiekuna, a przy okazji – poznać wielu nowych kolegów.
 
Jakie miejscowości są najatrakcyjniejsze dla rodzin z dziećmi?

Wygodny hotel z udogodnieniami dla najmłodszych gości to bardzo ważna sprawa, nie można się jednak ograniczać tylko do tych atrakcji, które czekają na jego terenie. Wybierając miejscowość docelową, warto zatem sprawdzić nie tylko ofertę znajdujących się tam hoteli, ale i listę pobliskich atrakcji. Im więcej miejsc, w których można spędzić czas z dzieckiem, tym lepiej. Jak szukać takich letnisk? Pomocne mogą się okazać nie tylko przewodniki dedykowane podróżującym rodzinom, ale i te strony internetowe, na których turyści mogą wymieniać się swymi doświadczeniami i wrażeniami z podróży. Jakie miejscowości wymieniane są tu najczęściej?
Tym, którzy chcą odwiedzić ze swymi pociechami Chorwację, poleca się m.in. wyspy Dalmacji, przy czym szczególnym uznaniem cieszy się tu Pag. Przyjazny klimat, dobre zagospodarowanie oraz bezpieczne plaże, na których można nacieszyć się spokojem – oto najważniejsze walory tej wyspy. Podobnymi atrakcjami przyciąga wyspa Rab, na której najmłodszym turystom poleca się w szczególności okolice miejscowości Supetarska Draga i Barbat. Chorwacja przyciąga nie tylko plażami. W Crikvenicy i Dubrovniku czekają wspaniałe akwaria, w których można świetną zabawę połączyć z lekcją przyrody. Wiele wrażeń czeka też na tych, którzy skorzystają z możliwości odwiedzenia Zagrzebia. Czeka tu ciekawe zoo oraz muzea, które mogą się okazać wielką atrakcją i dla dorosłych, i dla dzieci. Tym najciekawszym jest Muzeum Techniki, znane m.in. z modeli statków kosmicznych.
 
Chorwacja to wspaniały kraj dla tych, którzy chcą podróżować z dziećmi. Niewielka odległość od Polski, korzystny klimat oraz moc atrakcji dla dużych i małych turystów to walory, dzięki którym ten kraj już dawno stał się popularnym kierunkiem wypraw. Coraz lepsze warunki pobytu oraz rosnąca ilość atrakcji dla najmłodszych sprawiają, że moda na Chorwację trwa w najlepsze.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet