Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Bezpieczeństwo najmłodszych po zmroku

bezpieczne dziecko na dzrodzeJesienno-zimowa aura oraz szybko zapadający zmrok przyczyniają się do stwarzania niebezpiecznych sytuacji na drodze.

Bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów w tym okresie jest w znacznym stopniu uzależnione od znajomości zasad poruszania się na drogach po zmroku. Warto więc wpoić te normy zarówno dzieciom wracającym po zmroku ze szkoły, jak również samemu pamiętać o ich przestrzeganiu. Na skutki wypadków mają wpływ różne czynniki, np. prędkość niedostosowana do warunków jazdy, fatalna nawierzchnia dróg, itp. Jednakże w każdym przypadku głównym czynnikiem decydującym o czasie reakcji oraz drodze hamowania samochodu jest widoczność. Warto pamiętać, że światła mijania oświetlają drogę najwyżej na 40-50 metrów. Kierowca ma więc szansę zauważyć pieszego lub rowerzystę, ubranego na ciemno i bez żadnych odblasków co najwyżej 20-30 metrów przed maską samochodu.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet