Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Przedszkolaki zwiększą zatrudnienie

Z nowym rokiem szkolnym zmieni się minimalny, tygodniowy wymiar zajęć świadczonych w punkcie przedszkolnym lub zespole wychowania przedszkolnego nauczania, wychowania i opieki. W zależności od liczebności grupy będzie to od 12 do 25 godzin. MEN przewiduje, że nowe przepisy przyczynią się wzrost etatów w  placówkach zajmujących się wychowaniem przedszkolnym.

Od 1 września br. wszystkie pięcioletnie dzieci zostaną objęte rocznym przygotowaniem przedszkolnym (tzw. „zerówka”). W celu zapewnienia jednakowych warunków realizacji tego obowiązku, Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło zmiany w rozporządzeniu z 31 sierpnia 2010 r. w sprawie rodzajów innych form wychowania przedszkolnego, warunków tworzenia i organizowania tych form oraz sposobu ich działania. Oznacza to zrównanie szans edukacyjnych dzieci, gdyż obecnie prawo do wychowania przedszkolnego (jego wymiar) jest zbyt zróżnicowane w zależności od miejsca jego realizacji. W przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej w grupach do  25 dzieci, zajęcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze należy realizować w czasie nie krótszym niż 25 godzin tygodniowo (5 godz. przez 5 dni). Nowelizacja wprowadza taki same standard w grupie o podobnej liczebności w innych formach wychowania przedszkolnego.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet