Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?

jak przygotować dziecko do pójścia do przedszkolaPrzedszkole jest często pierwszą instytucją jakiej rodzice powierzają swoje dzieci. Jest to wydarzenie wiążące się z wieloma emocjami ze strony jednych, jak i drugich. Dla dziecka przekroczenie przedszkolnego progu będzie oznaczać wejście w zupełnie nowe środowisko, dostosowanie się do nowych reguł, rytmu dnia, poradzenie sobie z rozstaniem z rodzicami, byciem w grupie rówieśniczej i tym, co się z tym wiąże (umiejętność dzielenia się zabawkami, nawiązywaniem nowych znajomości, poradzeniem sobie z sytuacjami konfliktowymi), nowymi wymaganiami dotyczącymi czynności samoobsługowych, lękiem czy dziś też zostanie odebrany do domu.
Dla rodziców to moment, w którym przeżywają wiele rozterek. Zastanawiają się jak ich dzieci poradzą sobie w nowej sytuacji, czy przedszkole spełni swoją rolę opiekuńczą i będzie miejscem, w którym dzieci poczują się dobrze, bezpiecznie. Jak poradzić sobie z rozstaniem w pierwszych dniach, jak zareagować na płacz dziecka i czy można go uniknąć? Jak można przygotować dziecko do pójścia do przedszkola?

Strona 1 z 2

« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet