Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Ja nie chcę iść do przedszkola!

ja nie chcę do przedszkolaOto kilka rad dla mam, które zmagają się u dziecka z syndromem „ niechęci do przedszkola” .
Jak sobie radzić, gdy maluszek płacze rozstając się z nami? Spytaj wychowawczynię, jak twoja pociecha zachowuje się w ciągu dnia. Może być tak, że jakiś czas po twoim wyjściu malec zapomina o tęsknocie i zajmuje się zabawą. Może wówczas dobrym rozwiązaniem byłoby rozstawanie się z maluszkiem już w domu. Niech do przedszkola spróbuje zaprowadzać je (jeśli to możliwe) inny domownik. Malec płacze, kiedy czuje, że i tobie jest ciężko rozstawać się z nim. Im bardziej się rozczulasz i żegnasz tysiąckroć przed wyjściem, tym bardziej maluch to przeżywa i płacze krokodylimi łzami.
Postaraj się, jeśli nikt inny nie może go odprowadzać do przedszkola, wyjść z domu wcześniej. W przedszkolu porozmawiaj z malcem, wytłumacz zaistniałą sytuację bez emocji, wysłuchaj malca i zostań z nim aż nie pójdzie na salę do dzieci. Prawdopodobnie malec wyładowawszy swe emocje, zainteresuje się rówieśnikami i zabawą, a ty w spokoju opuścisz  przedszkole.

Strona 1 z 3

« pierwszapoprzednia123następnaostatnia »

Komentarze (0)

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet