Nasze serwisy: mBaby.pl, m
ciąża
.pl, ppasazkobiety.pl, poradnikkobiety.pl, ladymedia.pl
Witaj, Logowanie  Rejestracja
R e k l a m a
Dzieci 1-6 lat
Warto także przeczytać
Mama Newsletter
Jeżeli chcesz otrzymywać informacje np. o nowych konkursach, wydarzeniach etc zapisz się do naszego Newslettera
Regulamin
R e k l a m a

Co jest ważne przy wyborze przedszkola?

Narastająca popularność przedszkola jest z jednej strony odzwierciedleniem zmian przeobrażających współczesną rodzinę, z drugiej zaś oznaką panującego w społeczeństwie przekonania o wartości wychowania przedszkolnego.

W ostatnich latach obraz polskiego przedszkola uległ znacznym przeobrażeniom, zwiększyła się bowiem waga edukacji przedszkolnej. W tym kontekście przygotowanie dziecka do roli ucznia nabiera coraz większego znaczenia w oczach rodziców.
Przedszkole jako specyficzna instytucja opiekuńczo-wychowawcza wzbogacona dodatkowo o aspekt edukacyjny jest niezwykłym wręcz instrumentem wspomagania szans rozwojowych dziecka, nie odbiera mu przy tym dzieciństwa. Dlatego tak ważną rzeczą jest wybór odpowiedniej placówki przedszkolnej. Przez wiele lat na wybór przedszkola miała wpływ przede wszystkim odległość od miejsca zamieszkania. Obecnie jest to kryterium drugorzędne. Rodzice coraz częściej poszukują takiego miejsca, które dać może ich dziecku lepszą szansę rozwoju, a przy tym zapewni maksimum bezpieczeństwa. Z tego względu przedszkole powinno nie tylko zaspakajać indywidualne potrzeby dziecka, ale i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom rodziców. 

Strona 1 z 4

« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Komentarze (1)

wybrać przedszkole
milli
Nie wiem, jak reagują na ten wybór inne mamy ale u mnie wiązało się to ze stresem, nie od dziś wiadomo jakim problemem jest znalezienie miejsca w przedszkolu w stolicy. Długo dyskutowaliśmy nad wyborem rodzaju przedszkola, w końcu zostałam przekonana do metody Montessori. Wybraliśmy "Mądre Główki"(Ursus), sale przestronne, kadra odpowiednio przygotowana. Co najważniejsze, widzę że dziecko dobrze się tam czuje. Rodzicom przyszłych przedszkolaków polecam wizytę w proponowanych przedszkolach. Nie ma to jak zobaczenie warunków na własne oczy.
milli , maj 17, 2010

Napisz Komentarz


busy
 

Dołącz do nas

O nas | Kontakt | Reklama | Współpraca | Regulamin | Linkuj do nas | Ciekawe strony | Mapa serwisu | Polityka cookies
Design by resMedia (C) 2006-2011 Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie, powielanie oraz rozpowszechnianie bez zgody redakcji zabronione.

Wszystkie porady i artykuły zawarte w naszym serwisie publikowane są wyłącznie do celów informacyjnych. Wszelkie choroby, schorzenie i inne powikłania należy konsultować z lekarzem specjalistą. Redakcja serwisu nie ponosi odpowiedzialności za treść publikacji, posty oraz komentarze nadesłane przez użytkowników.

dziecko  przygotowania do ciąży  ciąża, ciąża tydzień po tygodniu  niemowlę  wcześniak uroda moda, trendy i styl moda zdrowie i fitness poradnik dla kobiet